اخبار شهرستان

عدم اجرای مصوبات ستاد مدیریت بحران پیگرد قانونی دارد

معاون عمرانی فرماندار گناوه گفت: مصوبات ستاد مدیریت بحران همانند مصوبات شورای تامین لازم‌الاجرا می‌باشد و عدم اجرای آن توسط مسئولین پیگرد قانونی خواهد داشت

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ مسلم سلیمانی معاون عمرانی فرماندار گناوه در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان گفت: مصوبات ستاد مدیریت بحران همانند مصوبات شورای تامین لازم‌الاجرا است و اگر مسئولی در اجرای مصوبات این ستاد کم‌کاری نماید و این امر سبب ایجاد بحران و خسارت برای مردم گردد، آن مسئول باید پاسخگو باشد و پیگرد قانونی در پی خواهد داشت.
معاون عمرانی فرماندار گناوه اظهار داشت: متاسفانه ساخت و سازهایی که بدون کارشناسی و مطالعات سطح آبریز شهرستان صورت پذیرفته، باعث شده است در فصول پر بارش سال شاهد بحران‌هایی باشیم که عمده آنها ناشی از دستکاری انسان در طبیعت و دست‌سازه‌های انسان در مسیر آبهای سطحی می‌باشد.
وی افزود: نیاز است تا مطالعاتی جامع در شهرستان گناوه برای مدیریت آب‌های سطحی از بالا دست انجام گیرد تا از ورود آب به مناطق مسکونی جلوگیری شود.
مسلم سلیمانی با اشاره به این مهم که اگر در راستای جلوگیری از بحران‌های سال گذشته اقدامی نکرده باشیم، امسال نیز دچار بحران شدیدتری می‌شویم تصریح کرد: در حوزه مدیریت بحران امور مطلوبی در سطح شهرستان انجام شده و یا در حال اجرا است اما باید تلاش شود تا چند روز آینده اموری مانند پاک سازی کانال‌ آب‌های سطحی و مسیرهای سیلابی و هرس درختان به پایان برسد.
ایشان در ادامه ابراز داشت: تلاش خواهیم کرد از طریق مجموعه نفت و یا استانداری پیگیر تخصیص یک دستگاه بیل مکانیکی به شهرداری شویم که قطعا کمک بزرگی به شهرستان خواهد شد.
معاون عمرانی فرماندار گناوه با اشاره به لزوم رسیدگی به وضعیت دره گپ برای مقابله با سیلاب تصریح کرد: امید است سیل‌بندی که سال گذشته به دلیل دستکاری، ایجاد مجدد شد با کمک مجموعه شهرداری استحکام یابد و منابع آب نیز باید پیگیری کند اعتبار یا ماشین‌آلات مورد نیاز خود را از استان تامین نماید، تا در حوزه کاری خود و در بحث لایروبی دره‌ها و آب‌راه‌هایی که در حیطه کاری راهداری، شهرداری و دهیاری نیست و حوزه کاری این اداره را شامل می‌شود، در فرصت باقی مانده به سرانجام رساند.
سلیمانی در ارتباط با بهسازی جاده‌ی بیمارستان گناوه برای فصول پربارش سال خاطرنشان کرد: در سفر رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر به گناوه اعتباری برای این راه در نظر گرفته شد که با پیگیری‌های صورت گرفته موافقت‌نامه آن به زودی ابلاغ می‌شود تا هرچه زودتر بهسازی این مسیر تحقق یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا