اخبار شهرستان

عملکرد یک ساله بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان گناوه

رئیس بنیاد مسکن شهرستان گناوه گفت: در طی یکسال اخیر بنیاد مسکن شهرستان گناوه در حوزه مسکن روستایی، مسکن محرومین، صدور اسناد مالکیت اماکن روستایی، اسناد مالکیت اراضی روستایی، تهیه و اجرای طرح هادی و... در زمره شهرستانهای برتر استان می باشد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ عبدالرسول محمدی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان گناوه در گفت‌وگو با خبرنگار خاکریزگناوه به مناسبت دهه حساب ۱۰۰ امام خمینی(ره) اظهار داشت: پس از افتتاح حساب ۱۰۰ امام خمینی(ره) با گذشت زمان و عملکرد مناسب بنیاد مسکن، وظایف متعددی بر عهده این نهاد قرار گرفت که از مهمترین آن ها می توان به تهیه و اجرای طرحهای هادی، اعطای تسهیلات مسکن، صدور اسناد مالکیت شهری و روستایی و انجام پروژه های روستایی و… نام برد.
رئیس بنیاد مسکن شهرستان گناوه ضمن تشریح عملکرد یکساله این نهاد در شهرستان اظهار داشت: در سال ۱۴۰۱ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان گناوه در حوزه مسکن روستایی مناطق سانحه دیده ۵۷۵ واحد مسکونی را بازسازی، ۲۳۰ واحد تسهیلات بهسازی ساخت مسکن روستایی پرداخت شده است و ۲۱۳ واحد دیگر نیز در حال پرداخت می‌باشد و همچنین ۲ میلیارد و ۷۳۰میلیون تومان کمک‌های بلاعوض به مسکن محرومین پرداخت شده است.
وی با اشاره به فعالیت‌های عمرانی این اداره در روستاها خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در روستاهای شهرستان گناوه فعالیت‌های عمرانی متفاوتی نظیر احداث ۲۴۰۰ مترمربع چمن مصنوعی، ۴۱۸ هزار مترمربع آسفالت معابر، ۵۰ کیلومتر بهسازی معابر روستایی، ایمن سازی روستاها در برابر سیل با ایجاد سیل‌بند، صدور ۳۳۵ سند مالکیت شهری و روستایی، تهیه و بازنگری طرح هادی اجرا کرده است.
عبدالرسول محمدی تصریح کرد: در طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان گناوه با تلاش‌های صورت گرفته احداث ۹۵ واحد مسکونی در شهر گناوه آغاز و ۸۹ قطعه زمین نیز در شهر ریگ به متقاضیان واگذار شده است.
رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان گناوه با اشاره به پروژه‌ در حال اجرا روستای مال‌قائد گفت: زیرسازی، سنگ جدول و آسفالت جاده ساحلی روستای مال‌خلیفه‌ای به مساحت ۶ هزار متر مربع با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبار استانی با مشارکت دهیاری اجرا شد و خیابان ساحلی مال‌قائد نیز زیرسازی و جدول‌کشی آن به پایان رسیده و اکنون در حال آسفالت می‌باشد تا وعده اتصال خیابان ساحلی شهر گناوه با جاده‌ ساحلی روستاهای مال‌خلیفه‌ای و مال‌قائد عملی شده و مردم عزیز از این چشم‌انداز زیبا بهره‌مند شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا