اجتماعیاخبار ویژه

فعال شدن بوق‌های تبلیغاتی دشمن با سناریو مسمومیت‌های سریالی

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ مهسا امینی در حادثه‌ای از دنیا می‌رود و اسم رمز آشوب و کشف حجاب و کشتار می‌شود، یک گروه تروریستی در شاهچراغ، یک تیم مسلح در ایذه و شهادت کیان پیرفلک، یک خبر دروغ از مدرسه‌ای در اردبیل درباره کشته شدن دانش‌آموزی که وجود خارجی ندارد و واکنش سلبریتی‌ها، افتادن نیکا شاکرمی از پشت بام و سقوط یک دختر مست از مهمانی شبانه در یک گودال و… همه و همه با اتهام زدن هماهنگ رسانه‌های ضد ایرانی و چند رسانه داخلی به نظام همراه می شود تا در عین عملیات میدانی علیه مردم، کاری کنند تا همان مردم به جای خشم و مقابله با دشمن و عوامل دشمن، مقابل یکدیگر قرار بگیرند!!

مردم در ۲۲ بهمن نشان دادند که هوشیارند اما طراحی عملیات مسمومیت دانش‌آموزان آن هم در کشوری که طی ۴۰ سال اخیر مدارس و دانش‌آموزان دختر آن ۴ برابر رشد داشته است، نشان داد دشمن همچنان بر اشتباه خود پافشاری می‌کند!

ماجرا چیست؟
آنچه محتمل است ماجرای مسمومیت‌های سریالی با آنکه در تعداد کمی از مدارس کشور اتفاق افتاده اما ریشه‌ای از جنس خرابکاری و ضد امنیتی دارد. آن هم با توجه به اسناد علنی دعوت به خرابکاری در مدارس و دانشگاه‌ها توسط ضد انقلاب، هم در رسانه و فضای مجازی هم در میدان! عوامل خرابکار احتمالا وابسته به نفاق با هدایت سرویس‌های خارجی اقدام به ایجاد ناامنی می‌کنند، رسانه‌های خارجی اقدام به اتهام زنی به نهاد دین و مذهب و نظام می کنند و دقیقا چند رسانه و شخص معلوم از جریان سیاسی موسوم به اصلاح طلب‌ها در اقدامی هماهنگ با اتهام زنی‌های مشابه عملا تلاش می کنند تا دشمن را از مهلکه نفرت عمومی اندکی نجات داده و نفرت داخلی از خودی‌ها ایجاد کنند!

گرچه با فراگیر شدن موضوع در رسانه‌ها بسیاری از موارد بی نظمی در مدارس شیطنت دانش‌آموزان و شوخی با موضوع و برخی نیز تلقین و ترس با عوامل محیطی معمولی مثل بوی شوینده‌ها و میوه‌ها نیز گزارش شده و موارد خرابکارانه تعداد محدودتری دارند.

وظیفه مردم در این شرایط جنگ ترکیبی، توجه به این نکته است که نباید اجازه بدهند بوق‌های تبلیغاتی قوه ادراک و تصمیم گیری آنها را با اختلال مواجه کنند. باید بدانند که از این ناامنی‌ها دشمن سود می‌برد و با توهین به شعور مخاطب در رسانه‌هایشان این اتفاقات را به داخل کشور ربط داده و عملا این را می‌گوید: ما یقین دارم که مردم ساده لوح هستند و هر دروغی را باور می کنند!

در جنگ ترکیبی و فتنه صهیونیستی، آمریکایی با پادویی جریانهای تکفیری، سعودی، نفاق، سلطنت‌طلب‌ها و تجزیه‌طلب‌ها علیه ایران، عملیات‌های مشترک میدانی و رسانه‌ای متعددی از چند ماه قبل طراحی و اجرا می‌شود.

«خرابکاری شرافتمندانه» یکی از شعارهای دشمن در ایام اخیر بود، همان توجیهی که ابرقدرتهای حامی این براندازان برای انداختن بمب اتم و شیمیایی بر سر مردم ژاپن و ایران و… از آن استفاده می‌کردند. همان اعتقاد داعش که کشتن را فضل می‌دانست. بنا براین مردم به جای قرارگرفتن در سناریوی دشمن، این‌ بار هم باید هوشمندانه وحدت و یکپارچگی خود را بیش از پیش نشان دهند و بدانند هر تریبون و رسانه‌ای که به نظام و مردم اتهام‌زنی می‌کند یا دعوت به آشوب می‌نمایند هدفی جز گسترش تهدید و خطر ندارد.

دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی نیز باید با سرعت و دقت بیشتر عوامل مرتبط با این خرابکاری‌های کثیف را شناسایی و پشت صحنه آن را به مردم گزارش دهند، البته سکوت نسبی آنها برای فاش نشدن نوع پیگیری و تعقیب دشمن نیز تا حدود زیادی قابل درک است.
همچنان دستگاه قضایی نیز در این میان نباید به چند تریبون سیاسی اجازه بدهد به خاطر منافع سیاسی خود با دروغ و اتهام‌زنی بی‌سند به جریان‌های دینی هم تولید نفرت کنند و هم عوامل اصلی را با این اتهام ‌زنی‌های بی‌اساس پوشش بدهند!

اما رسانه‌های داخلی! نباید با منفعل شدن در برابر حملات رسانه‌ای خارجی عملا شبیه آنها موضع بگیرند. رسانه‌های داخلی باید با صداقت و اخلاص تمام بدور از روش‌های عملیات روانی دشمن مردم را در جریان حقیقت‌ها قرار دهند و تردید نکنند که دل‌های مردم پذیرای حقیقت است تا تزویر و دروغ و حقه بازی های نارسانه های سعودی و انگلیسی..

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا