اخبار استاناخبار شهرستان

قشر مستضعف جامعه باید احساس امنیت کنند

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان گفت: تبدیل فساد به عدالت و برگرداندن آرامش به جامعه، باید دغدغه‌ی تمام مسئولین باشد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ آیت‌الله حسینی بوشهری نماینده محترم مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری و رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در جلسه‌ی شورای اداری شهرستان گناوه ضمن تهنیت فرا رسیدن عید سعید غدیر اظهار داشتند: سال گذشته شاهد آن بودیم دشمن تمام گروه‌هایی که با یکدیگر در تضاد بودند را علیه کشور ایران شوراند و تمام توان خود را به کار بست تا نام اسلام و انقلاب را برای همیشه از بین ببرد اما کور خوانده بودند.
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه و امام جمعه قم ادامه داد: در اتفاقات سال گذشته دشمنان آماده بودند تا کار کشور را تمام شده اعلام کنند، سعی آنها بر این بود که جوانان و نوجوانان ما را با رسانه‌های تبلیغاتی به میدان مقابله با انقلاب بیاورند اما اکنون شاهد یک عبرت تاریخی هستیم که خداوند متعال خطاب به آنها می‌فرماید همان کاری را که نسبت به دیگران انجام می‌دهید ما اراده می‌کنیم که خودتان به آن مبتلا شوید.
آیت الله حسینی بوشهری گفت: امروز در فرانسه‌ای که خود را مهد آزادی و تمدن می‌داند اتفاقاتی در حال رخ دادن است که عین همان را برای ملت ما ترسیم کرده بودند و اکنون خودشان در این باتلاق گرفتار شده‌اند.
ایشان خاطرنشان کرد: موفقیت ایران در عرصه‌ها، پیمان‌ها و قراردادهای مختلف جهانی، دشمن را وادار کرده تا در مقابل ایران اسلامی خزوع کند و پس از عهدشکنی‌هایشان، مجدد پا پیش گذارند و امید است عبرت لازم را گرفته باشند و دیگر مانعی سر راه ما ایجاد نکنند و این انقلاب پرشتاب به سمت مقصد اصلی خود حرکت کند و بتوانیم الگویی برای جامعه اسلامی و جهانیان باشیم.
ریاست محترم شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه افزود: ما فرصت‌های فراوانی را از بدو پیروزی انقلاب اسلامی داشته‌ایم که گاهی از این فرصت‌ها خوب بهره برده‌ایم و گاهی نیز به خاطر موانعی که دشمنان ما ایجاد کرده‌اند یا خود ما نتوانسته‌ایم، بهره برداری لازم را از این فرصت‌ها نداشته‌ایم، اما می‌شود جبران کرد و می‌توان راه آینده را بهتر از حال و گذشته طی نمود.
آیت‌الله حسینی بوشهری همچنین خطاب به مدیران شهرستان گناوه گفت: ما باید به مراحل مختلف زندگی امیرالمومنین(ع) مطالعه‌ای دوباره و چندباره داشته باشیم، عهد مالک اشتر که منشور و شیوه‌ی حکومت داری است را تمامی کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی و تمام شما بزرگوارانی که هَم و غمتان اداره‌ی هرچه بهتر این نظام مقدس است را بهتر است سرلوحه کار خود قرار دهیم و از مسیر درست و نگاه بلند امیرالمومنین(ع) استفاده کنیم.
ایشان ادامه دادند: مطلوب است در جلسات کاری شورای تامین و شورای اداری شهرستان، فرازی از عهد مالک اشتر با ترجمه‌ای زیبا خوانده شود، تا درک نماییم که خواسته حضرت از نماینده خود چه بوده است و اگر امروز امیرالمومنین(ع) در میان ما بودند از ما چه مطالبه‌ای داشتند.
نماینده محترم مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری ادامه دادند: در عرصه‌های مختلف حکومت داری امیرالمومنین برای ما سخن و پیام دارد و عهد مالک اشتر گنجینه گران‌بها و خط مشی مهمی از طرف امام معصوم است تا بتوانیم مسیر و راهمان را از آن حضرت دریافت کنیم.
ایشان ضمن اشاره به آنکه تبدیل فساد به عدالت در جامعه، دغدغه‌ی تمامی مردان خداست و باید دغدغه‌ی تمام کسانی که مسئولیت می‌گیرند باشد تصریح کرد: رسالت ما به پیروی از امیرالمومنین، برگرداندن آرامش به مردم است و وظیفه‌ی ما باید دور کردن استرس‌ها از زندگی مردم باشد.
آیت الله حسینی بوشهری اظهار داشتند: هر کجا و در هر مسئولیتی که هستیم باید دغدغه‌ی ما دغدغه‌ی علی باشد تا در جامعه‌ی ما فساد وجود نداشته باشد، دغدغه‌ی ما باید این باشد که قشر مستضعف جامعه در سایه مسئولیت ما احساس امنیت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا