اخبار استانمحیط زیست

قطع برق برای پرورش‌دهنده میگو استان بوشهر مشکلاتی ایجاد کرده است

قطع برق که مشکلات عدیده‌ای در بخش‌های گوناگون جامعه ایجاد کرده سبب نگرانی پرورش دهنده میگو در سایت‌های ساحلی استان بوشهر شده است.
به گزارش خاکریزگناوه خاکریزگناوه از تسنیم؛ گرمای شدید هوا و افزایش درجه حرارت دما، همراه با رطوبت در نقاط مختلف زندگی را بر مردم استان بوشهر تنگ کرده و ‌نگرانی‌ها را در جامعه افزایش داده است.

گزارش اداره کل هواشناسی استان بوشهر حاکی است دمای هوا در استان رو به افزایش است به‌گونه‌ای که دمای هوا در برخی شهرهای استان بوشهر به مرز 50 درجه سانتیگراد بالای صفر رسیده و این در حالی است که رطوبت هوا هم تا 93 درصد ثبت شده است.

رطوبت و شرجی هوا استان بوشهر تا 93 درصد ثبت شد

کارشناس هواشناسی استان بوشهر میزان رطوبت هوا در شبانه‌روز گذشته در شهرهای مختلف استان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: در شبانه‌روز گذشته میزان رطوبت هوا در جزیره خارگ 93 درصد، بندر امام حسن (ع) دیلم 92، عسلویه 85، برازجان 84، بوشهر 82، دیلم 81، دیر، گناوه و جم هم بین 74 تا 78 درصد ثبت شده است.

محمدرضا انصاری از افزایش دما و رطوبت هوا در شهرهای مختلف استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از فردا جمعه 18 تا دوشنبه 21 تیر ماه دما و رطوبت هوا در سطح استان بوشهر روند افزایشی دارد.

وی با بیان اینکه در شهرهای ساحلی، دما هوا 40 تا 45 درجه و در شهرهای غیرساحلی استان بوشهر تا 49 درجه افزایش می‌یابد تصریح کرد: در این وضعیت مصرف آب و برق افزایش می‌یابد و گرمازدگی یکی از تهدیدات این وضعیت است که به سبب افزایش دما و رطوبت هوا باید تمهیدات لازم برای مصرف بهینه آب و برق اندیشیده شود و مردم برای جلوگیری از گرمازدگی از تردد در ساعات گرم روز خودداری کنند.

دما و رطوبت هوا در استان بوشهر روند افزایشی دارد

کارشناس اداره کل هواشناسی بوشهر با بیان اینکه در شبانه‌روز گذشته شهرهای اهرم ، برازجان و خورموج با 46 درجه گرم‌ترین شهرهای استان بوده‌اند گفت: از فردا تا اواسط هفته آینده دما و رطوبت هوا روند افزایشی دارد.

برنامه‌ریزی برای خاموشی‌های برق در نقاط مختلف استان بوشهر یکی از راهکارهای جبران کمبود این انرژی است که در راستا مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر اولویت این شرکت را تأمین برق مورد نیاز مردم در بخش‌های مختلف خانگی و تولید دانست.

غلامرضا حشمتی با اشاره به اینکه در کشور بیش از 12 هزار مگاوات کمبود برق اعلام شده اظهار داشت: با توجه به اینکه تعادل بین مصرف و تولید برق وجود ندارد برنامه‌ریزی برای کاهش مصرف برق در بخش صنعت و تولید یکی از راهکارها است تا از ظرفیت این بخش برای تأمین برق پایدار مشترکان خانگی استفاده شود.

میزان برق مصرفی کارخانه‌های سیمان استان بوشهر 90 درصد کاهش یافت

وی با بیان اینکه میزان برق مصرفی کارخانه‌های سیمان استان بوشهر 90 درصد کاهش یافته است خاطر نشان کرد: کارخانه‌های سیمان به‌عنوان مشترکان دیماندی و مصرف برق آنها بالا است که با هماهنگی‌های لازم مصرف برق این کارخانه‌ها برای تأمین برق پایدار مشترکان بخش خانگی و رفاه و آسایش مردم، 90 درصد کاهش یافته است.

قطعی برق سبب بروز مشکلات برای پرورش‌دهنده میگو

در این راستا قطعی برق در روزهای اخیر مشکلاتی را برای پرورش‌دهنده میگو در نقاط ساحلی استان بوشهر ایجاد کرده است.

مسئول سایت‌های پرورش میگو دلوار با ابراز نگرانی در قطعی برق اظهار داشت: اوج زمان ذخیره‌سازی بچه میگو و پرورش این آبزی در تابستان است که استفاده از برق در این عرصه بسیار مهم و ضروری است.

شاکر صفت با بیان اینکه مزارع پرورش میگو در منطقه ساحلی دلوار است گفت: بیشتر 15 روز فاصله زمانی برای پرورش میگو وجود ندارد و این مدت برای پرورش‌دهنده زمان مهم و طلایی در این عرصه محسوب می‌شود.

وی خواستار جلوگیری از قطع برق در زمان ذخیره‌سازی بچه میگو در استخرها شد و تأکید کرد: مسئولان شرکت توزیع نیروی برق در مدت ذخیره‌سازی بچه میگو ، برق را قطع نکنند چراکه به تولید این محصول و سرمایه‌گذاران خسارت و صدمه وارد می‌شود.

مسئول سایت‌های پرورش میگو دلوار، بیان کرد: پرورش میگو در فصل تابستان انجام می‌شود که لازم است برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای جلوگیری از قطعی برق تا 15 روز آینده انجام شود.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر رعایت الگوی مصرف برق برای مشترکان را یک ضرورت دانست و بیان کرد: ساعت 12 تا 18 هر روز زمان پیک مصرف برق تعیین شده که همکاری همگان در کاهش مصرف برق در این زمان می‌تواند از بروز مشکلات جلوگیری کند.

پرویز فرزین‌پور با قدردانی از همکاری بخش‌های مختلف برای مدیریت مصرف برق به‌ویژه در زمان پیک گفت: تنها راهکار عبور از این شرایط همکاری برای مدیریت مصرف برق است که تعامل صنایع و تولید کنندگان و کشاورزان در این عرصه ستودنی است.

اجرای مانور اقدام فراگیر ساماندهی و بازرسی لوازم اندازه‌گیری دیماندی استان بوشهر

در همین حال مانور اقدام فراگیر ساماندهی، سرویس ، تست و بازرسی لوازم اندازه‌گیری مشترکین دیماندی استان بوشهر برگزار شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: مانور اقدام فراگیر ساماندهی، سرویس ، تست و بازرسی لوازم اندازه‌گیری دیماندی استان بوشهر با کنترل مشترکین سایت پرورش میگو به اجرا در آمد.

غلامرضا حشمتی بازرسی از مشترکان دیماندی با هدف کنترل میزان مصرف، سرویس و آماده‌سازی تجهیزات برای استفاده مناسب‌تر مشترکان برق را از اهداف مهم این مانور دانست و تصریح کرد: ایجاد روحیه کار تیمی، آمادگی گروه‌های اجرایی در مواقع بحران، برنامه‌ریزی و تمرین برای رعایت نظم و انضباط تیمی از دیگر اهداف این مانور بود.

وی افزود: رعایت ایمنی فردی و گروهی در اجرا عملیات، بازرسی مشترکان دیماندی براساس برنامه سالانه از دیگر اهداف مانور اقدام فراگیر بازرسی لوازم اندازه‌گیری مشترکین دیماندی مزارع پرورش میگو شیف بود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا