اخبار شهرستان

لایه روبی رودخانه حله به بهره‌برداری رسید

خاکریزگناوه _ در آئینی از طرح لایروبی کیلومتر ۴۰ رودخانه حله در حوزه شهرستان گناوه با حضور دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت‌زدایی سپاه بهره‌برداری شد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ محمدتقی صفری فرماندارگناوه با اشاره به اجرای این پروژه از روستای بصری دشتستان تا شهرستان گناوه توسط قرارگاه بسیج سازندگی اظهار داشت: طرح ساماندهی بند بصری و لایروبی شاخه شمالی و جنوبی رودخانه حله که در سوم خرداد امسال با حضور استاندار بوشهر آغاز شده بود به میزان ۴۰ کیلومتر به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: لایروبی ۲ شاخه شمالی و جنوبی رودخانه به منظور هدایت بهتر آب و انتفاع سه شهرستان بوشهر، دشتستان و گناوه انجام می‌شود.
محمد تقی صفری خاطرنشان کرد: با توجه به رسوب‌گذاری رودخانه در سال‌های متوالی و همچنین رشد گیاهان در مسیر رودخانه، عملیات لایروبی این رودخانه در دستور کار دستگاه‌های اجرایی استان قرار گرفته است.
فرماندار گناوه ادامه داد: نگرانی‌های مردم و کشاورزان این منطقه در زمینه بهره‌مندی از حقابه سد رئیسعلی دلواری پیگیری و به اطلاع استاندار بوشهر رسانده می‌شود.
وی بیان کرد: باتوجه به اینکه همه ساله در فصل بارندگی آب‌های زیادی از این رودخانه به دریا می‌ریزد، مهار و کنترل و جلوگیری از هدر رفت آن بسیار مهم است که باید سدی خاکی احداث شود.
وی گفت: برای اصلاح شبکه داخلی روستای حله اعتبار اختصاص می یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا