اخبار شهرستانورزشی

لزوم نگارش سند و برنامه‌ی توسعه ورزش شهرستان گناوه

فرماندار گناوه گفت: باید برای تمامی رشته‌های ورزشی شهرستان سند جامع پیشرفت و برنامه توسعه تهیه شود.

به گزارش پایگاه خبری خاکریز گناوه؛ به مناسبت روز تربیت بدنی و ورزش، محمدتقی صفری فرماندار گناوه با کارکنان اداره تربیت بدنی شهرستان گناوه دیدار کرد.
در این دیدار محمدتقی صفری فرماندار گناوه خاطرنشان کرد: باید برای توسعه ورزش شهرستان برنامه‌ریزی وجود داشته باشد، لازم است ورزش را از پایه و اساس مورد توجه قرار دهیم.
وی ادامه داد: لازم است ابتدای هر سال برنامه‌ریزی مشخصی برای آن سال صورت پذیرد و باید بدانیم ورزش شهرستان کجا و در چه سطحی قرار دارد و امکانات آن چیست و بعد با تهیه برنامه‌ای مدون و هدف‌گذاری‌های دقیق بدانیم ورزش شهرستان به کدام سو می‌خواهد برود.
وی تصریح کرد: باید در تمامی رشته‌ها و امور ورزشی برنامه‌ها و سندهای جامع پیشرفت نیز تهیه شود تا بدانیم به عنوان مثال در ۵ یا ۱۰ سال آینده در چه نقطه‌ای می‌خواهیم قرار داشته باشیم، تا حتی اگر مدیر ورزشی تغییر کرد مدیر جدید بداند مسیر و چشم اندازها کدام است و آنها را ادامه دهد.

برای حمایت از ورزشکاران همه باید دست به دست هم دهیم

فرماندار گناوه با تاکید بر لزوم ترویج منش پهلوانی و تقوا در بین ورزشکاران اظهار داشت: در حیطه ورزش انسان قبل از ورزشکار بودن، باید ابتدا به خودسازی بپردازد، یک ورزشکار طالب موفقیت باید سرشار از اخلاق، باور و تقوا باشد، یعنی به کاری که می‌کند تعهد و ایمان بورزد و تلاش و کوشش مجاهدانه داشته باشد.
وی افزود: کارکنان تربیت بدنی الگوی ورزشکاران در مجموعه‌ی خود هستند و همه باید دست به دست یکدیگر بدهیم تا از ورزشکاران شهرستان پشتیبانی و حمایت کنیم.

شناسایی ذائقه ورزشی جوانان شهرستان و استعدادهای آنان در دستور کار قرار گیرد

صفری با تاکید بر لزوم سرمایه‌گذاری بر روی استعدادهای جوان گفت: باید ذائقه‌ی ورزشی جوانان شهرستان گناوه شناسایی شود و بررسی‌های دقیقی صورت گیرد تا بدانیم دختران و پسران جوان ما در چه حوزه‌هایی استعداد ورزشی دارند و در آن زمینه‌ها سرمایه گذاری بیشتری صورت گیرد.
وی یادآور شد: البته در راس همه‌ی این امور تربیت مربیان با دانش و با اخلاق است و می‌بایستی مربیان متعهدی را در سطح شهرستان در تمامی رشته‌های ورزشی تربیت کنیم، زیرا این مربیان هستند که ورزشکاران جوان‌ ما را تربیت می‌کنند و البته این کار نیاز به تلاش و زحمت فراوان دارد اما شدنی است.

از ظرفیت پیشکسوتان، کارشناسان و متخصصین با تحربه ورزش شهرستان بهره‌گیری شود

فرماندار گناوه با اشاره به لزوم استفاده از تمامی ظرفیت‌ها برای توسعه ورزش، اظهار داشت: توقع نمی‌رود مثلا در یک سال تحولات عظیم در ورزش شهرستان صورت گیرد اما باید زمانبندی و برنامه پیشرفت داشت.
وی ادامه داد: می‌بایستی از متخصصین، پیشکسوتان، صاحبان تجربه و تمامی کارشناسان خبره در امر ورزش، برای پیشبرد اهداف ورزش و برنامه‌ریزی‌ها بهره‌گیری شود زیرا در بسیاری از اوقات تجربه می‌تواند کارا تر از علم باشد.

افراد شایسته را برای ریاست هیئت‌های ورزشی انتخاب کنید

محمد تقی صفری فرماندار گناوه خاطرنشان کرد: توجه کنید که انسان‌های توانمند و جوان‌های شایسته و متعهد برای هیئت‌های ورزشی شهرستان انتخاب شوند.
وی افزود: همچین از مردم، خیرین و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی دعوت به عمل آید تا برای پیشرفت ورزش شهرستان همگی دست به دست هم دهیم.

تربیت بدنی می‌تواند در تشویق جوانان به تشکیل خانواده نقش موثری ایفا کند

فرماندار شهرستان گناوه اظهار داشت: اداره ورزش و جوانان نباید فقط در حورزه ورزش فعالیت کند بلکه باید به مسئولیت‌های فرهنگی خود نیز توجه‌ای ویژه داشته باشد که یکی از مهمترین ِ آنها تشویق جوانان به تشکیل خانواده و ترویج ازدواج آسان و راحت در بین جوانان است.

در حوزه ورزش هرچقدر هم تلاش کنیم جای کار فراوان است

محمد تقی صفری خطاب به مدیریت و کارکنان اداره ورزش و جوانان شهرستان گناوه گفت: در حیطه ورزش هرچقدر هم کار کنیم باز جای کار بسیار است، همچنین هیئت‌های ورزشی نیز می‌بایست برای خودشان برنامه و سند پیشرفت داشته باشند و عملکرد و دستاوردهای خود را به مردم بازگو کنند و روابط عمومی اداره ورزش موظف است آنها را به اطلاع مردم برساند.
وی ادامه داد: مدیران ورزشی و یا ورزشکاران نمونه و عنوان‌دار شهرستان نیز می‌توانند با مصاحبه، عملکرد خود را به مردم بگویند.

دومین سالن بزرگ استان در گناوه به بهره‌برداری می‌رسد

فرماندار گناوه با اشاره به لزوم توسعه زیرساخت‌های ورزش شهرستان یادآور شد: یک سالن ۱۵۰۰ نفره در شهرستان گناوه در دست ساخت است که دومین سالن بزرگ استان بوشهر محسوب می‌شود که اگر بتوانیم سالن را در زمان مقرر به بهره‌برداری برسانیم یک جهش خوب در سطح ورزش شهرستان می‌تواند صورت بگیرد همچنین ساختن ورزشگاه کارگران نیز در دست اقدام است.
وی افزود: با توجه به بضاعت کمی که وجود داشت کارهای خوبی در حوزه زیرساخت‌های ورزشی و تشویق جوانان به امر ورزش در شهرستان شروع شده است که امیدواریم در سالیان آینده این حرکت هرچه بیشتر استمرار داشته باشد.

جوانان ورزشکار در کنار ورزش نباید از تحصیل باز بمانند

محمد تقی صفری تصریح کرد: ورزش و تحصیل نباید در تضاد با یکدیگر قرار گیرند، مسئولان ورزشی باید در عین تشویق جوانان ورزشکار شهرستان به استمرار و پیشرفت در ورزش، آنها را به تحصیل و علم‌آموزی نیز تشویق کنند تا در این مسئله عقب افتادگی به وجود نیاید و ورزشکاران ما الگویی برای جوانان کشور باشند.

عنوان داران و پیشکسوتان ورزش نباید کنار گذاشته شوند

فرماندار گناوه با مخاطب قرار دادن مسئولان ورزش و جوانان شهرستان گناوه خاطرنشان کرد: ورزشکاران عنوان‌دار زیادی در سطح شهرستان وجود دارد اما متاسفانه گاهی اوقات خیلی زود این ورزشکاران کنار گذاشته می‌شوند.
وی ادامه داد: عنوان داران ورزش شهرستان را نباید به سادگی به حاشیه راند یا کنار گذاشت، می‌بایست از پیشکسوتان استفاده کرد و از آنها تقدیر به عمل آورد و احوال این عزیزان را بپرسید، آنها نباید احساس کنند فراموش شده‌اند، نسل جدید به تجارت عنوان داران گذشته نیازمند است.
فرماندار گناوه در پایان اظهار داشت: این آمادگی از طرف بنده وجود دارد که هیئت‌های ورزشی جداگانه بیایند و صحبت کنند و راهکارها و پیشنهادات خود را بدهند، همچنین باید بودجه‌های خاصی کنار گذاشته شود تا از این طریق به تیم‌های شهرستان در مسابقات کمک شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا