اخبار استاناخبار شهرستانصدای مردم

مسئولین بهداشت و درمان پاسخ دهند

خاکریزگناوه _ آیا استفاده درمانگاه‌های خصوصی از آمبولانس اورژانس ۱۱۵ شهری و دریافت هزینه اعزام از بیمار توسط درمانگاه، قانونی می‌باشد؟

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ مطابق با ماده ۱۴ آیین‌نامه تاسیس درمانگاه‌ها، درمانگاه‌های خصوصی بايـد حـداقل يـك دسـتگاه آمبـولانس بـراي تمـام سـاعات در اختيار داشته باشند و در صـورت نداشـتن آمبـولانس بايـد بـا مراكـز آمبـولانس خصوصي براي تامين نياز بيماران، قرارداد همكاري منعقد نمايند.
اینکه چرا ۵ درمانگاه خصوصی در گناوه هیچ کدام آمبولانس ندارند را اگر خوش‌بینانه به این موضوع بنگریم، چون تمکن مالی نداشته‌اند شبکه بهداشت و درمان گناوه یا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با آنها همکاری کرده است تا این درمانگاه‌ها برای خدمات دهی به شهروندان راه‌اندازی شوند.

اما در این بین و در میان هیاهوی تمامی محرومیت‌های بهداشتی و درمانی یک مورد است که نمی‌شود خوش‌بینانه به آن نگاه کرد زیرا با هیچ حساب و کتابی با منطق جور در نمی‌آید.

اینکه وقتی شخصی در درمانگاه‌های خصوصی گناوه که آمبولانس ندارند نیازمند آمبولانس می‌شود و اورژانس ۱۱۵ شهری برای اعزام بیمار به بیمارستان اقدام می‌کند، چرا درمانگاه هزینه‌ای حدود ۳۰۰ هزار تومان از بیمار می‌گیرد؟!!!
چرا برای خدمتی که توسط اورژانس ۱۱۵ می‌بایست رایگان ارائه شود مردم باید هزینه پرداخت کنند؟؟؟

طبق بررسی صورت گرفته ۶۰ درصد ماموریت‌های شهرستان گناوه مربوط به درمانگاه‌های خصوصی و درمانگاه تامین اجتماعی می‌باشد.

درمانگاه تامین اجتماعی تنها درمانگاهی است که مجهز به آمبولانس است و متاسفانه آن هم فقط در طول روز فعال است و در شیفت شب، جور آن را باید اورژانس ۱۱۵ شهری بکشد.

اینکه اورژانس ۱۱۵ شهری جور نبود آمبولانس در درمانگاه‌ها را می‌کشد از بُعد خدمت به مردمش کار پسندیده‌ای است اما اینکه درمانگاه هزینه آمبولانس نداشته‌اش را از مردمی می‌گیرد که باید رایگان از آمبولانس ۱۱۵ استفاده کنند پر از ابهام است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، رئیس نظام پزشکی گناوه و دیلم، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در راستای شفاف‌سازی موضوع، پاسخی به این ابهام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا