اجتماعیاخبار استان

مقابله با بی‌حجابی یک مطالبه عمومی است

استاندار بوشهر: هر گونه سهل‌انگاری در برخورد با بی‌حجابی سازمان یافته و مدیریت شده قابل قبول نبوده، امروز مقابله با پدیده بی‌حجابی به مطالبه عمومی تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ احمد محمدی زاده استاندار بوشهر با صدور پیامی، با اشاره به اینکه مردم استان بوشهر، متدین، متقی و با اصالت هستند، بر لزوم گسترش فرهنگ اصیل اسلامی در جامعه تاکید کرد.

متن پیام استاندار بوشهر:
بسم الله الرحمن الرحیم
«برای مردم عزیزمان در استان بوشهر سالی پر از خیر و برکت را مسئلت کرده و قبولی طاعات و عبادات همه را از خدای بزرگ خواستارم.»

در اجرای بیانیه وزارت کشور در ارتباط با موضوع حجاب، نکته اساسی این است که حجاب، قانونی است که به امر خدا، به‌عنوان ضرورتی شرعی و از اصول عملی جمهوری اسلامی ایران است و رعایت آن مورد درخواست شهدای گلگون کفنی بوده است که جانشان را در راه انقلاب اسلامی و ملت تقدیم خدای متعال کرده‌اند.

مردم متدین استان بوشهر، اصیل و مقید به احکام الهی هستند و خانواده نهاد مقدسی است که مظاهر بی‌عفتی و بی‌حجابی کیان آن را به مخاطره می‌اندازد، اما قاطبه زنان و دختران ما حجاب را سرلوحه خود قرار داده و به آن تاکید دارند.

دشمنان اسلام و ملت ایران برای گسترش فرهنگ مبتذل و به بن‌بست رسیده غرب در جامعه اسلامی ما تلاش می‌کنند تا بی حجابی را ترویج کنند.

هر گونه سهل‌انگاری در برخورد با بی‌حجابی سازمان یافته و مدیریت شده قابل قبول نبوده و امروز مقابله با پدیده بی‌حجابی به مطالبه عمومی تبدیل شده که عدم رعایت ناآگاهانه آن توسط عده‌ای محدود نگرانی آحاد جامعه و متدینین را به همراه داشته است.

ضروری است در راستای رعایت حجاب در اماکن و معابر عمومی و دولتی اقدامات ذیل به عمل آید.

۱- نهادهای فرهنگی و اجتماعی دولتی و مردمی همچنین فعالان رسانه و فضای مجازی، صدا وسیمای استان، مطبوعات نوشتاری و صاحبان قلم برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب همت کرده و توطئه دشمن برای گسترش بی عفتی و فروپاشی نظام خانواده را تبیین کنند.

۲- خانواده های محترم همواره از فرزندان خود در مقابل اقدام بدخواهان مراقبت کرده و از پوشش و حجاب آن‌ها مواظبت کنند. بدیهی است که بزرگان هر قوم از هرکسی برای هدایت و ارشاد خانواده خود موثرتر هستند؛ اینجانب از پدران و مادران گرامی درخواست دارم که از خانواده و فرزندان خود صیانت کنند.

۳- از اصناف، بازاریان و کسبه محترم تقاضا دارم نسبت به اِعمال مدیریت بر سلامت فضای کسب و کار نظارت کرده، از اقدامات خلاف عفت عمومی پیشگیری و وظایف قانونی خود را در این مورد به نحو شایسته انجام دهند.

۴- دستگاه قضایی و ضابطین آن به‌ویژه فراجای استان با تاکید بر اجرای قانون در مورد افرادی که به صورت سازمان یافته یا عامدانه اقدام به کشف حجاب کرده و یا دستگاه‌هایی که در انجام وظیفه قانونی خود کوتاهی می‌‌کنند، اقدامات لازم را به عمل آورند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا