اخبار استان

نخستین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی کشور در بوشهر برگزار می‌شود

معاون اقتصادی استاندار بوشهر گفت: نخستین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی ایران به مدت چهار روز در محل نمایشگاه بین‌المللی بوشهر برپا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ علی باستین در نشست با رسانه ها از برپایی نخستین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی ایران در بوشهر خبر داد و اظهار داشت: توسعه اقتصاد دریامحور مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار دارد و این مهم از اولویت های دولت سیزدهم است.
وی افزود: در کشور ما اکنون ۴ درصد از تولید ناخالص داخلی به حوزه دریا اختصاص دارد که باید تا ۱۰ سال آینده به ۱۶ درصد افزایش یابد.
معاون اقتصادی استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: از اقدامات مهمی که نقش اساسی در توسعه اقتصاد دریامحور دارد، برپایی نمایشگاه های حوزه صنایع دریایی و دریانوردی است که در استان بوشهر، تمرکز خاصی در این عرصه داریم.
باستین یادآور شد: نخستین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی ایران به مدت چهار روز از ۱۲ تا ۱۵ دی ماه سال جاری در محل نمایشگاه بین المللی بوشهر برپا می شود.
وی اضافه کرد: ۶۱ غرفه از ۱۲ استان کشور در این نمایشگاه برپا می شود که ۹ غرفه مربوط به استان بوشهر است.
معاون اقتصادی استاندار بوشهر گفت: بوشهر، تهران، فارس، اصفهان، خوزستان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، قزوین، خراسان رضوی، هرمزگان، آذربایجان شرقی و مازندران از استان هایی هستند که در این نمایشگاه حضور دارند.
باستین ابراز داشت: رویداد تقاضا محور فناوری های بهینه سازی در کشتیرانی و عرضه و تقاضای فناوری صنایع فراساحل و همچنین شناسایی فرصت های سرمایه‌گذاری در بنادر کشور از اهداف مهم برپایی نمایشگاه است.
وی افزود: پنل های تخصصی و کارگاه های آموزشی و رویدادهای مختلفی برای ارتقای بخش دریایی و دریانوردی برپا می شود که امیدوارم به اهداف مورد نظر برسیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا