اخبار استاناخبار شهرستان

نسل جوان جامعه از آزادگان الگوگیری کنند

فرماندار گناوه: نسل امروز باید با عظمت کار آزادگان که چراغ مبارزه با ظلم و حفظ ارزش های دینی را در دوران اسارت برغم تحمل شکنجه ها و مرارت ها، فروزان نگاه داشتند، آشنا شوند و از آنها الگو بگیرند.

محمدتقی صفری در آیین تجلیل و تکریم  از آزادگان سرافراز این شهرستان افزود: آزادگان سرافراز در دوران اسارت با تکیه بر ایمان الهی ، صبوری و استقامت،  و الگوگیری از سیره اهل بیت (ع) ،  سال ها شکنجه های  روحی و روانی و اعتقادی  را که در زندان های رژیم بعثی عراق وارد می شد ، تحمل و از کیان انقلاب اسلامی و خاک میهن دفاع کردند.
وی گفت: شکنجه هایی که آزادگان در زندان متحمل می شدند همانند شکنجه های مشرکانی بود که اول اسلام و در زمان رسول الله (ص) انجام می دادند اما با طراحی مدرن و  شیوه جدید بود.
صفری ادامه داد: مرحوم سید علی اکبر ابوترابی فرد در دوران اسارت با توکل به خداوند، توسل به اهل بیت(ع) و  قرآن کریم در مسیر ترویج مبانی اسلامی  پیش رفت و پرچم اسلام را با دست آزادگان سرافراز و صبور به اهتزاز درآورد.
وی اضافه کرد: رمز موفقیت ابوترابی خدامحوری بود و در این مسیر تا  اهدای جان خود پیش رفت و هیچ ابایی از شهادت نداشت.
فرماندار گناوه که خود از آزادگان سرافراز است از برگزارکنندگان این برنامه قدردانی کرد و از آحاد جامعه خواست تا از آزادگان الگوگیری کنند.
وی همچنین به بیان  خاطراتی از دوران اسارات خود که توسط  داعشی ها  در سوریه اتفاق افتاده بود، پرداخت.
ابراهیم جمی که در دوران دفاع مقدس چندین سال در زندان های رژیم بعثی گرفتار بود گفت: اگرچه اسارت را در واقع معانی و تعبیرات گوناگونی می‌کنند اما باید از تجربیاتی که در طول دوران دوری از خانواده و میهن خود کسب کردیم الگوگیری و در سرلوحه زندگی خود قرار دهیم تا موفق شویم.
وی بیان کرد: آزادگان دو زندگی را در زمان عمر خود که شامل زمان اسارات و غیراسارت بوده است لمس و استفاده کردند و تجارب زیادی را به رغم تحمل شکنجه به دست آوردند.
جمی گفت: ما آزادگان هرچی داریم مدیون و مرهون مرحوم ابوترابی فرد است و لقب سیدآزادگان برای ایشان کم است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گناوه گفت: ۲۶ مردادماه سالروز بازگشت غرورآفرین آزادگان سرافراز به میهن اسلامی ، روز سراسر افتخاری که بر صفحات زرین انقلاب حک  شد و یادآور ایامی پر از شور و شادی معطر به حضور دوباره عزیزانی که عطر شهیدان را با خود داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا