اخبار شهرستانمحیط زیست

نشست خبری رئیس حفاظت محیط زیست گناوه

خاکریزگناوه _ نشست خبری رئیس حفاظت از محیط زیست شهرستان گناوه در آخرین روز از هفته محیط زیست برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ کامبیز عبدالهی رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه در آخرین روز از هفته محیط زیست در نشست خبری اظهار داشت: از ۱۶ تا ۲۲ خرداد به عنوان هفته محیط زیست نامگذاری شده است و امسال با شعار نهضت ملی کاهش آلودگی‌های پلاستیکی این هفته در کشور آغاز شد که در این هفته محیط زیست شهرستان گناوه با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اولین خانه محیط زیست استان بوشهر در چهارروستایی افتتاح شد.
وی افزود: اولین کارگروه پسماند بخش ریگ، نشست با تعاونی صیادان و لنجداران با موضوع پاکسازی خور، تقدیر از شهروندان سبز با همکاری شهرداری، نشست با فعالیت محیط زیست، همایش دوچرخه سواری و ساماندهی محل دفن پسماند روستای گمارون از جمله برنامه‌های این اداره در هفته محیط زیست بوده است.
کامبیز عبدالهی خاطرنشان کرد: مناسب‌های مختلف محیط زیستی تحت عنواین هفته محیط زیست، هفته زمین یا هوای پاک برای حساس نمودن مردم نسبت محیط زیست خود می‌باشد و رسانه‌ها و مطبوعات در این شهرستان همواره در امر حفاظت از محیط زیست همراه و همیار ما بوده‌اند.
رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه گفت: پایش شناگاه‌ها، پایش صنایع، بیمارستان‌ها و مراکز خدماتی، پایش سایت‌های پسماند شهری و روستایی، نمونه‌گیری از خروجی کارخانه‌ها و تولیدی‌ها، شکار و صید و… از جمله وظایف سازمان محیط زیست در شهرستان گناوه می‌باشد.
عبدالهی با اشاره به انجام نمونه‌گیری خروجی و پساب کارگاه‌ها و کارخانه‌ها در آزمایشگاه اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تصریح کرد: در طول سال چهار مرحله صنایع آلاینده پس از بررسی به سازمان حفاظت محیط زیست استان معرفی می‌شوند و در صورت تایید کارگروه صنایع آلاینده مورد پیگیری و جرائمی شامل این صنایع می‌شود که درصدی از فروش این صنایع به اداره دارایی پرداخت خواهد شد و یا به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای توسعه محیط زیست و رفع تخریب‌های زیست محیطی پرداخت می‌شود.
رئیس حفاظت از محیط زیست شهرستان گناوه افزود: از سال گذشته پیگیری‌های برای ایجاد منطقه شکار ممنوع در شهرستان گناوه انجام شده است و مناطقی نیز به اداره حیات وحش معرفی شده است و امیدواریم بزودی مصوب و منطقه شکار ممنوع در این شهرستان اجرایی شود.
کامبیز عبدالهی ضمن بیان شرایط اصولی یک سایت پسماند گفت: سایت پسماند شهر گناوه هیچ یک از شرایط اولیه یک سایت پسماند را ندارد شرایط و ضوابط سایت پسماند در سالیان گذشته به شهرداری گناوه ابلاغ شده اما مجوز بهره‌برداری از سازمان حفاظت محیط زیست را ندارد که به همین دلیل پرونده قضایی در دادسرای مرکز استان در حال رسیدگی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا