اخبار استاناخبار شهرستان

نشست صمیمی استاندار با جوانان در گناوه

احمد محمدی‌زاده استاندار بوشهر طی نشستی در سالن اجتماعات فرمانداری گناوه با جوانان این شهرستان دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ احمد محمدی‌زاده عصر روز پنج‌شنبه ۲۹ دیماه در نشست با جوانان شهرستان گناوه به سوالات و ابهامات جوانان پاسخ داد و به بیان عملکرد و برنامه‌های پیش روی دولت سیزدهم در شهرستان گناوه و استان بوشهر پرداخت.
سال‌های زیادی بود که در استان بوشهر ارشدترین مدیر استانی به گناوه نیامده بود تا با جوانان نشست صمیمی داشته باشد اما محمدی‌زاده آمد و با جوانان به گفتگو نشست البته از تریبون اعلام شد به دلیل ظرفیت محدود، بسیاری از جوانان موفق به شرکت در این نشست نشده‌اند که مقرر شد در آینده این نوع دیدارها تکرار شود.
در این نشست صمیمی جوانان بدون واسطه و به صورت مستقیم سوالات خود را از احمد محمدی‌زاده پرسیدند از کم‌وکاستی‌های عمرانی‌ و اشتغال تا فرهنگی و ورزشی گفته شد اما  نقطه عطف این نشست، حذف تعارفات سیاسی و حزبی بود چرا که جوانان نقد و گلایه‌های خود را از برخی مدیران دولت سیزدهم و یا حتی همراهان استاندار بیان کردند و استاندار نیز شنید پاسخ داد و نوشت تا رفع شود.
استاندار بوشهر از ۱۴ هزار میلیارد تومان افتتاح و آغاز پروژه‌های بخش خصوصی در سفر دوم رئیس جمهور به استان خبر داد که به نوع خود و با توجه به شروع مصوبات سفر اول، احیاء کننده بخشی از استان خواهد شد.
احمد محمدی‌زاده از آغاز عملیات اجرایی توسعه بندرگناوه با اعتبار حداقل دو هزار میلیارد تومان در دهه فجر امسال خبر داد که برای برون‌رفت از عقب‌ماندگی بندری، در سفر اول رئیس جمهور مصوب شد و تمامی مراحل آغاز آن از مطالعات طرح تا انتخاب پیمانکار انجام شده است.
وی با اشاره به جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه دشمن اعلام کرد که دولت سیزدهم در کنار توجه به توسعه و پیشرفت کشور، ماهانه ۱۵ تا ۱۶ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت قبل را پرداخت می‌کند.
گرچه استاندار فقط به بخش مالی تبعات دولت قبل اشاره نمود اما در همین شهرستان گناوه سومدیریت‌ها و ضعف مدیران دولت قبل طی هشت سال، سلسله نارضایتی‌های در بدنه جامعه ایجاد کرد که اکنون گریبانگیر دولت سیزدهم شده است البته که این سخن ضعف برخی از مسئولین فعلی را نفی نمی‌کند چرا که در بعضی حوزه‌ها همچون بهداشت و درمان، اشتغال و حوزه‌ی فرهنگی نقد جدی به مجریان فعلی وارد است ولی اینکه تمام این مشکلات و نابسامانی‌ها یکجا و بدون توجه به سکوت زرد گذشته به مسئولین فعلی نسبت داده شود جز خودمحکومی تفسیری ندارد.
استاندار بوشهر در ادامه گناوه را از نقاطی معرفی کرد که پول و درآمد در آن زیاد است اما افراد بومی دارای سرمایه‌ در آن هنوز طمع شیرین ایجاد کارخانه و سرمایه‌گذاری را حس نکرده‌اند احمد محمدی‌زاده قول داد دولت سیزدهم در بوشهر تمامی زمینه‌ها را برای بخش خصوصی تسهیل نماید تا سرمایه‌گذاری آسانی داشته باشند و از جوانان خواست برای تشویق و ترغیب سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در شهرستان یک کارگروه تشکیل دهند و روی بخش خصوصی در گناوه کار کنند تا با ایجاد کارخانجات و تولیدی‌ها طمع شیرین سرمایه‌گذاریِ مولد اشتغال را بچشند.
در این نشست صمیمی، جوانان در مورد موضوعات مختلف همچون فرودگاه گناوه، مسکن ملی، اشتغال، راهداری و … با استاندار بوشهر گفتگو کردند.

خبر: عباس زارعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا