اخبار استاناخبار شهرستان

نوزاد گناوه‌ای با اورژانس هوایی به شیراز اعزام شد

خاکریزگناوه _ رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از اعزام هوایی نوزاد گناوه‌ای بدلیل مشکل شدید تنفسی با هواپیمای اورژانس کشور به شیراز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ سیدحسین موسوی رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از اعزام هوایی نوزاد گناوه‌ای با مشکل تنفسی شدید به بیمارستان شیراز خبر داد و اظهار داشت:  طی تماس از بیمارستان گناوه با مرکز اورژانس استان، اطلاعاتی دریافت شد که این نوزاد به وضعیت وخیم تنفسی دچار است و با توجه به شرایط خاص و وخامت حال وی، نیازمند انتقال به بیمارستان مجهزتر بود.
وی افزود: با توجه به شرایط ویژه نوزاد چهار روزه و مدت زمان زیاد انتقال، تصمیم گرفتیم از اورژانس هوایی به جای اعزام زمینی استفاده کنیم.
موسوی بیان کرد: به دلیل در حال تعمیر بودن بالگرد اورژانس هوایی بوشهر، از اورژانس کشور تقاضای مساعدت جهت در اختیار گذاشتن هواپیمای اورژانس‌ مطرح کردیم.
وی  خاطر نشان کرد: با این پیگیری‌های مجدانه و تلاش‌های فراوان، توانستیم موافقت سازمان اورژانس کشور جهت اعزام به گناوه را به دست آوریم.
موسوی ابراز داشت: امروز، هواپیمای اورژانس کشور به سمت آسمان نیلگون خلیج همیشه فارس استان بوشهر پرواز کرده و به سمت بهرگان (شهر امام حسن ) اعزام شد.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر گفت: هواپیمای اورژانس کشور پس از فرود در پد فرودگاه بهرگان ( شهر امام حسن )، نوزاد چهار روزه را بوسیله مراقبت‌های تخصصی تیم پزشکی،  خدارحم نویدکیا، مهدی فاتح و خانم خرم آبادی به بیمارستان شیراز اعزام کرد.
موسوی عنوان کرد: این فرآیند انتقال برای اولین بار در استان بوشهر انجام شد که با پیگیری‌های مستمر و مکرر و اخذ مجوزهای قانونی صورت گرفت که نشانگر مسئولیت پذیری و به معنای واقعی کار جهادی پرسنل اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر  است.

وی  از مجموعه مدیریت و پرسنل اورژانس هوایی و سازمان اورژانس کشور تقدیر و تشکر ویژه کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا