اخبار استاناخبار شهرستانورزشی

نگاه ویژه به ورزش و تربیت‌بدنی مدارس

کلاس تخصصی درس تربیت بدنی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در روستای مال قائد از توابع بخش مرکزی شهرستان گناوه افتتاح گردید.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ کلاس تخصصی درس تربیت بدنی با حضور علی موحدی مدیرکل آموزش و پرورش استان، عباسیان معاونت تربیت بدنی و سلامت، عبدالهی رئیس اداره تربیت بدنی و فعالیتهای ورزشی اداره کل و همراهی مسئولین شهرستان گناوه در روستای مال‌قائد افتتاح گردید.
علی موحدی در این مراسم ضمن تقدیر از همت و تلاش مسئولین جهادی استان و شهرستان به ویژه استاندار بوشهر در افتتاح طرح‌های مرتبط با آموزش و پروش در هفته دولت گفت: هدف اصلی ساخت و تجهیز فضای های ورزشی در مدارس کمک به تحرک بیشتر دانش‌آموزان و ایجاد شور‌ نشاط است و‌ این محیط های تخصصی ورزش در مدارس می‌تواند به کیفیت بخشی درس تربیت بدنی کمک شایانی نماید.

عباسیان معاون تربیت بدنی و سلامت مدیرکل نیز در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری خاکریزگناوه بیان داشت: تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید علاوه بر گناوه در شهرستان های دیلم، دیر، عسلویه و شهر وحدتیه نیز چهار کلاس تخصصی درس تربیت بدنی دیگر افتتاح خواهند شد و در هفته تربیت بدنی نیز ۱۲ زمین چمن در سطح مدارس استان افتتاح خواهیم کرد.
عباسیان به برنامه‌های این معاونت در سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: برای سال جدید برنامه های خوبی مد نظر داریم توانمندسازی معلمان تربیت بدنی استان با برگزاری دوره های آموزشی کاربردی در طول سال تحصیلی، ایجاد انگیزه بین معلمان تربیت بدنی با اجرای طرح برترین ها، افزایش سرانه فضای ورزشی در مدارس با اجرای کامل طرح شهید سلیمانی، اجرای برنامه های منظم ورزشی با مشارکت اولیا و دانش آموزان در روزهای پنجشنبه و جمعه(طرح شهید خرازی)، فعال کردن کانون های ورزشی درون و برون مدرسه ای با هدف پر‌کردن اوقات فراغت و استعداد یابی برای دانش آموزان و همچنین برگزاری جشنواره ها و همایش های علمی و آموزشی در سطح استانی و ملی از مهمترین برنامه های معاونت تربیت بدنی و سلامت استان در بخش تربیت بدنی در سال تحصیلی جدید است.

طرح ملی شهید سلیمانی یک طرح وزارتی محسوب می‌شود و با هدف افزایش فضاهای ورزشی درون مدرسه ای در کل کشور آغاز شده است که سهمیه استان بوشهر از این طرح ملی ۳۶ زمین چمن مصنوعی و ۸ سالن ورزشی و ۵ کلاس تخصصی درس تربیت بدنی می‌باشد.
تا کنون در این طرح به شهرستان گناوه نیز دو زمین چمن مصنوعی و یک کلاس تخصصی درس تربیت بدنی اختصاص یافته است، که در فاز دوم این طرح ملی مجدد به شهرستان ها و مناطق سهمیه جدید داده خواهد شد/عباس زارعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا