اخبار شهرستان

همه واحدهای صنفی باید شناسه یکتا دریافت کنند

سرپرست اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان گناوه گفت: شهرستان گناوه حدودا دارای ۶ هزار واحد صنفی بوده که همه آنها باید برابر مقررات جدید تا پایان اردیبهشت ماه سال‌جاری کد شناسه یکتا دریافت نمایند.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ عبدالمهدی شاهین زاده اظهار کرد: یکی از سیاست‌های دولت، انجام خدمات الکترونیک است و در این راستا مجوزها بویژه پروانه کسب اصناف از سوی درگاه ملی مجوزها صادر می شود که به همین منظور تمام کسانی که دارای مجوز کسب و کار هستند برای دریافت تسهیلات و خدماتی که دولت ارائه خواهد داد، باید کد شناسه یکتا داشته باشند.
سرپرست صنعت، معدن و تجارت شهرستان گناوه اظهار داشت: کد یکتا به حساب بانکی افرادی که فعالیت اقتصادی دارند متصل می‌شود و پیش‌تر افراد باید از مجوز فیزیکی استفاده می‌کردند یا استعلامی از نهادهای مربوطه انجام می‌گرفت تا اعتبار پروانه کسب آنها بررسی شود، اما با الکترونیکی شدن و ایجاد بستر جهت دریافت کد یکتا دیگر نیازی به این موارد نیست.
وی با بیان اینکه مهم‌ترین موضوعی که در حال حاضر اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی به دنبال آن هستند اخذ شناسه یکتا توسط بازاریان و کسبه است، خاطرنشان کرد: متقاضیان می‌توانند با ورود ۳ کد (شماره سریال کارت ملی، شناسه یا کد مجوز و کد پستی محل کسب) در درگاه ملی مجوز‌ها (mojavez.ir)، به سرعت و به صورت کاملا رایگان و غیرحضوری مجوز الکترونیکی (شناسه یکتا) خود را دریافت نمایند.
عبدالمهدی شاهین زاده تاکید کرد: با هوشمند شدن خدمات دولت در آینده نزدیک، کسبه‌ای که مجوز الکترونیک نداشته باشد و نام آن‌ها در بانک اطلاعات کسب و کار کشور qr.mojavez.ir نباشد، برای دریافت خدمت در ادارات دولتی و بانک‌ها دچار مشکل خواهند شد.
وی در پایان تصریح کرد: اتاق اصناف شهرستان و اتحادیه های صنفی آماده پاسخگویی در این مورد به کسبه و بازاریان محترم می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا