اخبار استاناخبار شهرستان

واحدهای صنفی بکارگیرنده اتباع خارجی غیر مجاز در گناوه جریمه شدند

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گناوه گفت: ۹ واحد صنفی در گناوه به دلیل بکارگیری اتباع خارجی غیر مجاز جریمه شدند.


به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گناوه با اشاره به ممنوعیت بکارگیری اتباع خارجی در واحدهای صنفی گفت: پیرو آخرین اطلاع‌رسانی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گناوه مبنی بر جمع‌آوری اتباع خارجی غیر مجاز، طرحی با عنوان نظارت بر واحد‌های صنفی که از اتباع خارجی استفاده می‌کنند آغاز شده است.
کریم صفایی اظهار داشت: این طرح به دنبال ارتقای امنیت اجتماعی، برخورد با ورود غیرقانونی نیروی کار خارجی و افزایش ظرفیت اشتغال در استان بوشهر کلید خورده است .
وی افزود: روز پنجشنبه دوم تیر ماه ۱۴۰۲ چهار اکیپ بازرسی متشکل از بازرسان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، بسیج اصناف و اداره اماکن این شهرستان از فروشگاه های مرتبط با حوزه سلامت صورت پذیرفت که در این میان ۹ فروشگاه که از نیروی کار خارجی غیر مجاز استفاده کرده بودند شناسایی و برای کارفرمایان آنان قبض جریمه صادر گردید.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: پیگیری و اجرای ماده ۱۲۰ قانون کار در خصوص برخورد با اتباع بیگانه در دستور اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان می‌باشد و شناسایی واحدهای متخلف ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گناوه از همشهریان و بازاریان درخواست کرد که بدلیل رعایت مسائل امنیتی و حمایت اشتغال کارجویان بومی از جذب و بکارگیری اتباع بیگانه غیر مجاز خودداری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا