اخبار استاناخبار ویژه

پاسخگویی مدیران استان بوشهر به رسانه‌ها

خاکریزگناوه _ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر، روز چهارشنبه در نشست «پاسخگویی مدیران به رسانه‌ها» در سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز استان بوشهر حاضر شد و به سوالات خبرنگاران در حوزه این مدیریت پاسخ دادند.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر، روز چهارشنبه در نشست «پاسخگویی مدیران به رسانه‌ها» در سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز استان بوشهر حاضر شد و به سوالات خبرنگاران در حوزه این مدیریت پاسخ دادند.

ایجاد ۱۵ هزار شغل در استان بوشهر

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر در تشریح آخرین وضعیت آمار ثبت اشتغال استان در سامانه رصد اشتغال کشور، اظهار کرد: بر اساس تعهد اعلامی در سال جاری بایستی ۱۸۳۳۱ شغل در استان بوشهر توسط دستگاه‌های اجرائی ایجاد شود که بر اساس برنامه های اعلامی و تعهد شده هر دستگاه تعهدی در سامانه مذکور به تفکیک دستگاه اجرائی و به تفکیک شهرستان انجام شده است از ابتدای اردیبهشت ماه سال‌جاری تا کنون بالغ بر ۱۵ هزار شغل توسط دستگاه‌های اجرائی در سامانه رصد اشتغال استان به ثبت رسیده است که معادل ۸۲ درصد اشتغال تعهد شده می باشد. بزودی دستگاههای موفق در ایجاد اشتغال و دستگاههای کم کار و بی تفاوت نسبت به موضوع اشتغال را به رسانه ها اعلام خواهیم کرد.
مصدق کشاورزی ادامه داد: از ۱۵ هزار نفر اشتغال ایجاد شده در استان حدود ۶۰ درصد اشتغال ایجادی برای مردان و ۴۰ درصد اشتغال ایجادی برای بانوان استان بوده است.
دبیر کارگروه اشتغال استان بوشهر با تشریح آمار اشتغالزایی در بخش‌های اقتصادی استان گفت: ١۴.۵ درصد از آمار اشتغالزایی استان در بخش صنعت، ۶١.۵ درصد در بخش خدمات و ٢۴ درصد نیز در بخش کشاورزی بوده است؛
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر بیان کرد: ٧۶.۵ درصد اشتغال ایجاد شده در منطقه شهری و ٢٣.۵ درصد نیز در بخش روستایی است.
کشاورزی با بیان این مطلب که در صورتی که اشتغال ایجاد شده از محل اعتبارات پرداختی بند ب تبصره ١۶ در سامانه رصد اشتغال به ثبت برسد میزان تحقق اشتغال استان فراتر از تعهد انجام شده و بالغ بر ١۰۰ درصد خواهد بود .
دبیر کارگروه اشتغال استان بوشهر از پایش مستمر اشتغال ثبت شده توسط دستگاههای اجرائی طی سه فرایند خبر داد و افزود دو مرحله پایش در حال انجام است و مرحله پایانی بازدید میدانی نیز برنامه ریزی شده است .

دولت سیزدهم پیشتاز در حمایت از مشاغل خانگی

کشاورزی با بیان اینکه در یک سال گذشته بالغ بر ١۰ هزار مجوز مشاغل خانگی بصورت کاملا الکترونیکی و برخط در استان بوشهر صادر شده گفت: توجه ویژه دولت سیزدهم و پیشتازی در حمایت از مشاغل خانگی در صدر قرار دارد تا کنون حمایت های صورت گرفته و تسهیلات اعطائی افزایش ۱۶ برابری نسبت به وضعیت مشابه دارد..
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر با توجه به اینکه رقم اشتغال ایجادی در کشور های توسعه یافته در حوزه مشاغل خانگی ده برابر کشور ماست افزود در چند سال اخیر اقبالی خوبی نسبت به ورود به عرصه مشاغل خانگی در استان بوشهر صورت گرفته است که در دوسال اخیر این علاقه مندی و حضور چندین برابر می باشد . با تشکیل تعاونیهای تامین نیاز مشاغل خانگی و ایجاد بانک اطلاعات مشاغل خانگی و الزام دستگاهها و نهادهای متولی به انجام تکالیف قانونی محوله در خصوص مشاغل خانگی سعی در توسعه این نوع اشتغال در استان داریم.

رشد بی سابقه میزان اعتبار تسهیلات اشتغالزا در بوشهر با حمایت دولت سیزدهم

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت:در سال جاری و از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه، بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به طرح‌های مختلف اشتغال‌زایی تزریق می‌شود که گامی در ایجاد فرصت های جدید شغلی است.
کشاورزی اضافه کرد: برای امسال ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار مشاغل خانگی تخصیص یافته است و امسال تنوع بانک‌های عامل بیشتر شده و به آن‌ها اعلام شده است.
وی تصریح کرد: ۱۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل تبصره ۱۶ در سال گذشته تا پایان تیر ماه سال۱۴۰۲ پرداخت گردید.

ثبت نام سی و پنجمین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید استان بوشهر تا اول آبانماه ادامه دارد.

مصدق کشاورزی با بیان اینکه سی و پنجمین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید از اول مهر ماه شروع شده است ، اظهار کرد : این جشنواره در راستای اجرای ماده ۱۹۵ قانون کار و با هدف ترویج فرهنگ خلاقیت و نوآوری، تقویت فرهنگ کار و تلاش و شناسایی ، معرفی و تجلیل از کارگران نخبه، گروه‌های کار و واحدهای اقتصادی نمونه، در سه مرحله مقدماتی، استانی و کشوری و در سه بخش صنعت، خدمات و کشاورزی برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه از هر سه بخش اقتصادی یک کارگر و یک گروه کار جمعاً سه کارگر و سه گروه کار به عنوان منتخب استانی انتخاب می‌شوند، افزود: یک واحد نمونه صرف نظر از بخش اقتصادی نیز به عنوان واحد نمونه برتر استانی انتخاب خواهد شد که ضمن تقدیر از برگزیده شدگان استانی، پرونده‌ها جهت رقابت در سطح ملی به مرکز ارسال می‌شود.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر تاکید کرد : کارگران، گروه های کار و واحدهای نمونه از اول مهر‌ماه تا اول آبان ماه سال‌جاری با مراجعه به سامانه جشنواره امتنان به نشانیhttp://emtenan.mcls.gov.irنسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.                                                                                  کشاورزی به اهداف برگزاری این جشنواره در استان و کشور اشاره و تصریح کرد : هدف از برگزاری این جشنواره انگیزه بخشی و اعتماد آفرینی و ترویج همدلی در کار و تلاش و تولید، ایجاد زمینه و فضای مناسب برای رشد و پرورش نیروی کار خلاق و مبتکر و نقش آفرینی تاثیرگذار نخبگان جامعه کار و تولید در روند توسعه استان و کشور است.
وی ضمن بیان شاخص‌های معرفی و ارزیابی کارگر، گروه و واحدهای نمونه، ادامه داد: ارائه شیوه‌های نوین در کار، اختراع، ابتکار(ساخت قطعه، دستگاه یا اصلاح فرآیند تولید) و یا راه‌اندازی خط تولید جدید، مهندسی معکوس در انتقال و بومی سازی دانش و فن‌آوری، خدمات تولید محصول در جهت کاهش هزینه‌ها و افزایش راندمان تولید و صرفه‌جویی ارزی و ریالی، افزایش بهره‌وری و کیفیت نسبت به نمونه‌های داخلی و خارجی، افزایش رفاه یا رضایت مشتری و کاهش هزینه های مشتری پس از ارائه خدمات، افزایش میزان تولید در زمان مشخص و صرفه‌جویی در نهادهای تولید نسبت به سال های گذشته هفت معیار انتخاب سی‌ و پنجمین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید است.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی بوشهر یادآور شد: ثبت‌نام کنندگان جهت کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانند در استان به مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در شهرستان‌های تابعه به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان محل کارگاه خود مراجعه کنند.
کشاورزی در پایان با بیان این مطلب که هرساله در حوزه امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید حائز رتبه برتر و انتخاب کارگران استان بعنوان کارگر نمونه ملی و یا واحد نمونه کارگری کشور بوده ایم ابراز امیدواری کرد در سالجاری با مشارکت خوب جامعه کار و تولید استان شاهد کسب رتبه های ملی بیشتری باشم.

اضافه شدن دهک ششم و هفتم به طرح مشوق کالا برگ الکترونیکی

مصدق کشاورزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به اضافه شدن دو دهک جدید به طرح کالا برگ الکترونیک گفت:در این طرح هفت دهک درآمدی می توانند باخرید ملغ ۲۰۰ هزار تومان از یارانه خود (از ۱۱ قلم کالای تعریف شده در سبد کالایی طرح کالابرگ) ۱۲۰ هزار تومان یارانه تشویقی دریافت نمایند.
وی اضافه کرد: اجباری در طرح نبوده و افراد مختار هستند که از کالابرگ الکترونیکی بهره‌مند شوند یا از یارانه نقدی استفاده کنند.
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر در ادامه گفت: یکی از اقدامات دیگر دولت سیزدهم کالابرگ الکترونیکی است که این قدام بزرگی در حوزه اقتصاد بود که هیچ دولتی حاضر به انجام آن نشد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر تصریح کرد: مشمولین این طرح می توانند برای استفاده از این طرح از ۲ هزار فروشگاه که در سطح استان پیش بینی شده را برای خریدار انتخاب کنند.
وی افزود: تا پایان سال این طرح ادامه دارد و مشمولین طرح نباید دغدغه برای افزایش قیمت کالاهای آن نداشته باشند.
کشاورزی گفت: دولت برای افرادی که وارد این طرح می شود تضمین می دهد بنا به هر دلیلی هر اتفاقی در قیمت های ۱۱ قلم کالای اساسی بوجود آمد به همان قیمت سال ۱۴۰۱ به آنها محاسبه خواهد شد.

راه اندازی سامانه جستجوی شغل در دولت سیزدهم در پاسخ به یک خلاء تاریخی

مدیرکل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی استان بوشهر : سامانه جستجوی شغل در دولت سیزدهم در پاسخ به یک خلاء بزرگ و تاریخی راه اندازی شد که این باعث می‌شود ضمن برنامه ریزی برای آمار فارغ التحصیلان و متقاضیان اشتغال ، اتصال بین کارجو و کارافرین و کارفرمایان ایجاد شود و همچنین در آمایش سرزمینی افق روشنی در برنامه ریزی ها داشته باشیم.
در این سامانه، کارجویان می‌توانند با تکمیل رزومه و ارائه اطلاعات مهارت‌های فردی خود ثبت‌نام کرده و درخواست شغل دهند.
وی افزود: سامانه جستجوی شغل یک فضای مناسب برای درخواست نیروی کار مورد نیاز کارفرمایان بوده که از این طریق در کمترین زمان ممکن می‌توانند نیروی مورد نیاز خود را تأمین نمایند و از دیگر مزیت‌های این سامانه نیازسنجی بازار کار و هدایت کارجویان برای کسب آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای و افزایش مهارت است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: سامانه جستجوی شغل با هدف به اشتراک‌گذاری مؤثر فرصت‌های شغلی به نشانی اینترنتی https://shoghl.mcls.gov.ir راه‌اندازی شده است، بر این اساس کارفرمایان و کارجویان محترم می‌توانند با ثبت اطلاعات فردی و شغلی مورد نیاز خود با دفاتر کاریابی هماهنگ‌ شده و اقدامات لازم را در راستای جذب نیروی کار انجام دهند.

الزام رعایت مصوبه ۵۰ درصدی بکارگیری نیرو بومی در شرکت های صنعتی استان با توجه به ابلاغیه معاون اول ریاست محترم جمهوری

مصدق کشاورزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد: در ماه‌های اخیر دو استخدامی بزرگ بکارگیری هزار نفری نیروهای بومی در منطقه ویژه انرژی اقتصادی پارس جنوبی برگزار شد، که این اقدام با تلاش‌های ویژه استاندار بوشهر و حمایت‌های نماینده ولی فقیه در استان و نماینده‌های مردم استان در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت.
وی اظهار داشت: با توجه به مصوبه ۵۰ درصدی بکارگیری نیروهای مورد نیاز شرکت ها و صنایع نفت و گاز منطقه ویژه انرژی اقتصادی پارس با نظارت کمیته ای متشکل از نماینده استانداری (مسئول کمیته)، سرپرست کار و اشتغال منطقه ویژه، مدیرعامل منطقه ویژه پارس و اداره کل بازرسی استان که با امضای معاون اول ریاست محترم جمهوری ابلاغ شده است، اجرا گردد.
کشاورزی بیان کرد: تمام تلاش مجموعه تعاون کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر بر این است که روز به روز شاهد بکارگیری نیروهای ماهر بومی در مناطق صنعتی استان باشیم.

رسیدگی به دو هزار دادخواست کارگری در مراجع تشخیص استان بوشهر

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین سیاست‎های وزارت متبوع حل و فصل دعاوی بین کارگران و کارفرمایان به‌صورت سازشی است، اظهار داشت:طی شش ماهه نخست امسال دوهزار دادخواست کارگری در مراجع تشخیص استان به ثبت رسید ۹۷ درصد از این دادخواست ها منجر به صدور رای شده است.
وی ادامه داد: با مشاوره و راهنمایی های لازم توسط کارشناسان مراجع رسیدگی به دادخواست ها امسال ۲۷ درصد آراء صادر با سازش حل و فصل شد .
کشاورزی بیان کرد: با افزایش تعداد هیئت‌های تشخیص و حل اختلاف به دو برابر و افزایش جلسات مراجع رسیدگی در تمامی شهرستان‌های استان و اعزام برخی از کارشناسان خبره استانی در روزهای برگزاری نشست مراجع به شهرستان‌ها، میانگین رسیدگی به این دادخواست‌ها در شش ماهه امسال به ۱۲ روز کاهش پیدا کرده است.

۴۵۰۰ مورد بازرسی از کارگاه های استان بوشهر/ خط قرمز ما سلامت کارگران است

مدیرکل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی استان بوشهر خبر داد: در ۶ ماهه اول سال جاری تعداد ۴۵۰۰ بازرسی ادواری و موردی از کارگاه‌های مشمول قانون کار انجام و در ۹۰ درصد گزارشات منجر به صدور ابلاغیه رفع نقص شده است.
مصدق کشاورزی اظهار داشت: در این بازرسی ها ، آیتم های مربوط به ایمنی و حفاظت فنی ،حقوق ، مزایا و بیمه کارگران از سوی بازرسان کار استان مورد ارزیابی و نظارت قرار گرفته است.
وی گفت: انجام بازرسی های ادواری و موردی از کارگاه های موضوع ماده ۸۵ قانون کار در راستای نظارت بر حسن اجرای قانون کار و مسائل مرتبط با ایمنی و حفاظت فنی بوده که هدف اصلی آن با اولویت تامین ایمنی ، پیشگیری از حوادث ، حفظ و صیانت از کارگران همچنین مسائل مرتبط با حقوق و مزایای قانونی کارگران شاغل در این کارگاه ها است.
کشاورزی با اشاره به اینکه خط قرمز ما سلامت کارگران است و هرجائی که هرکسی با هر نیتی چه آگاهانه و چه ناآگاهانه سلامت کارگران را تهدید کند و یا با بی توجهی به سلامت کارگران بدنبال ثروت اندوزی و استثمار کارگران باشند برخورد می کنیم و مرزی هم برای این موضوع نمی شناسیم چه در منطقه ویژه اقتصادی باشد چه در خارج از منطقه ویژه و سرزمین اصلی . یقینا عقب ماندگی هایی بصورت تاریخی در این حوزه ها داریم که در دو سال اخیر با همراهی و تعاملی که در استان ایجاد شده است همه دستگاهها و نهادها پای کار هستند انشالله بتوانیم بهترین شرایط و محیط کاری برای کارگران فراهم نمائیم.

برخورد جدی با کارفرمایانی که نیروی اتباع خارجی غیرمجاز را بکار بگمارند/ اتمام حجت مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با شهرداری ها استان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر اظهار داشت: نظارت بر بکارگیری اتباع خارجی در واحدهای مختلف صنفی یکی از برنامه‌های مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
وی با اشاره به تشدید نظارت بر بکارگیری اتباع خارجی در واحدهای صنفی استان بوشهر خاطرنشان کرد: در صورت استفاده از نیروهای غیرمجاز و اتباعی که مجوز کار ندارند، پنج برابر مزد روزانه کارگر، کارفرما جریمه می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر اضافه کرد: بر اساس قانون مبلغ جریمه به ازای هر روز بیش از ۸۸۴ هزار تومان برای هر کارگر غیر مجاز است.
کشاورزی از انجام بازرسی‌ها به صورت مستمر و فصلی خبر داد و بیان کرد: فعالیت اتباع خارجی در واحدهای صنفی استان رصد می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر خاطر نشان کرد: حضور اتباع خارجی غیرمجاز در فرصت های شغلی با جدیت رسیدگی می شود چراکه فرصت های شغلی باید برای کارگران و نیروی انسانی داخلی باشد و غیر از این هر فرد خارجی باید با مجوز قانونی و در فرصت های شغلی صلاحدید مشغول به کار شود.                                                   مصدق کشاورزی به شهرداری‌های سراسر استان بخصوص شهرستان‌های ممنوعه هشدار داد دو هفته فرصت می‌دهیم موضوع دستفروشی ها را ساماندهی کنید هر جایی با دستفروشی مواجه شدیم که از اتباع غیرمجاز می باشد از نظر ما متولی این دست فروشان شهرداری است و ما مستقیما شهرداری مربوطه را جریمه و اعمال قانون خواهیم کرد.

کاهش مقرری بگیران بیمه بیکاری نسبت به سال قبل

کشاورزی با بیان اینکه کارگرانی که به‌صورت موقت و غیرارادی شغل خود را از دست می دهند زیر چتر بیمه بیکاری قرار می گیرند، اظهار داشت: کارگرانی‌ که بدون میل و اراده و یا بر اثر حادثه و غیر ارادی از کار بیکار می شوند با رعایت شرایط و ضوابط قانون بیمه بیکاری، در صورت مجرد بودن حداقل ۶ ماه و حداکثر ۳۶ ماه و در صورت متاهل بودن حداقل ۱۲ ماه و حداکثر ۵۰ ماه مقرری بیمه بیکاری دریافت کنند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر به کاهش پرونده های بیمه بیکاری در استان نسبت به سال قبل خبر داد و افزود:کل مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان ۱۵۷۴ هستند که به صورت ماهیانه مقرری خود را از طریق سازمان تامین اجتماعی دریافت می کنند .

لزوم تقویت فرهنگ مهارت آموزی در استان بوشهر

کشاورزی افزود: این استان به شدت با چالش فقدان مهارت و تکنسین روبروست و لازم است هنرستان‌ها تقویت و دانش‌آموزان بیشتر به سمت مهارت آموزی هدایت شوند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاع اجتماعی استان بوشهر با اشاره به حضور ۸۶۰ هزار نفر بوشهری در پنجره طلایی جمعیت و جوانی جمعیت این استان، بیان کرد: اگر سالانه ۳۰ هزار اشتغال جدید در استان بوشهر ایجاد شود موفق می‌شویم نرخ بیکاری را در وضعیت کنونی حفظ کنیم.
کشاورزی گفت: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در استان بوشهر ۴.۶ درصد است که همه افراد وارد شده به سن اشتغال را شامل می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر افزود: نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی در استان بوشهر بیش از این است و دغدغه ما در این حوزه بیشتر است.
وی بیان کرد: در زمان حاضر ۴۶ هزار دانشجو در استان بوشهر تحصیل می‌کنند که ۶۲ درصد در رشته‌های نظری مشغول به تحصیل هستند.

استان بوشهر پیشتاز در کسب عناوین کشوری

مصدق کشاورزی گفت: در هجدهمین جشنواره انتخاب تعاونی های برتر ملی که به عنوان اولین همایش ملی اقتصاد تعاونی با حضور رییس جمهور در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد از یک تعاونی برتر استان بوشهر به عنوان تعاونی برتر ملی تقدیر شد.
وی افزود: در سی‌ و چهارمین دوره جشنواره امتنان از کارگران و گروههای کار نخبه و واحد های نمونه از نخبه ملی از شرکت کشت و صنعت پاسارگاد تنگستان با حضور رئیس جمهور تقدیر بعمل آمد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر بیان کرد: در سیزدهمین جشنواره‌ ملی تجلیل از کارفرمایان سلامت محور، به پاس تلاش های مستمر در راستای حفظ و بهبود سطح سلامت کارگران، رشد تولید و توسعه محیط کار سالم، کارفرمای سلامت محور در سطح ملی سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ از استان بوشهر انتخاب شده است.
توزیع عادلانه ثروت و عدالت اجتماعی با تدبیر استاندار بوشهر در بخش تعاون
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: تعداد ٣۵٧۴ شرکت تعاونی در استان بوشهر در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی، خدمات، صنعت فعال است.
۱. خدمات با تعداد ١١٣٨ تعاونی و ١۰٧١١ نفر عضو و ایجاد ٢۵٨۵٨ فرصت شغلی
۲. کشاورزی با تعداد ١۰۶٢ تعاونی و ۶۴۴۵ نفر عضو و ایجاد ١۵٧٧۵ فرصت شغلی
۳. صنعتی با تعداد ۶٢۶ تعاونی و ٣۶۵٧ نفر عضو و ایجاد ٩١۴۴۰فرصت شغلی
مصدق کشاورزی در خصوص نحوه نظارت بر فعالیت تعاونی‌‎های فعال استان گفت: علاوه بر نظارت میدانی، تمامی تعاونی‌های فعال استان هر روز عملکرد خود را در سامانه جامع هوشمند تعاون ثبت می‌کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر اظهار داشت: اتفاقی که در سال گذشته در حوزه تعاون با درایت استاندار بوشهر انجام شد توزیع عادلانه ثروت و عدالت اجتماعی در بخش تعاون استان بوشهر بود.
کشاورزی گفت: اراضی سایت‌های پرورش میگو به ۱۱۰ تعاونی با دستور استاندار بوشهر در راستای اعتقاد به تعاون به فرموده مقام معظم رهبری مدظله العالی و سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی واگذار شد.
کشاورزی ادامه داد: تعاونی‌های ویژه سه دهک درآمدی اول جامعه ایجاد خواهد شد تا بتوانند عدالت اجتماعی را در این حوزه برقرار کنیم.
وی افزود: سند توسعه بخش تعاون در دولت سیزدهم به صورت جدی دنبال می‌شود که در جلسه استانی آن مقرر شد در راستای این سند یک سند توسعه تعاون ویژه استان بوشهر تدوین شود.                     کشاورزی با اشاره به وجود فضای کسب و کار خوب نشانه امنیت اقتصادی استان است،گفت: تمامی مولفه های لازم برای بهبود فضای کسب و کار در استان فراهم است، بخش تعاون استان در کنار دو بخش دیگر اقتصادی ظرفیت و حمایت جدی تری دارد لذا سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی بایستی از این ظرفیت نهایت استفاده را ببرند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر ادامه داد: با همراهی تعاوانگران در اغلب شاخص‌ها رتبه اول کشوری را برخورداریم اما در برخی از شاخص‌ها اختصاصی تعاون هنوز جای کار بسیاری دارد که باید انجام شود.
کشاورزی تاکید کرد: تعاونگران از ظرفیت به وجود آمده از خط اعتباری ۳۰۰۰ میلیاردی جهت بهبود شرایط و فضای کسب و کار خود استفاده نمایند.
مصدق کشاورزی با اشاره به اهمیت موضوع جهاد تبیین، گفت: به طور شفاف نقاط ضعف و قوت خود را با حضور در بین مردم و رسانه‌ها اعلام می کنیم و معتقدم در شرایط کنونی بایستی از ظرفیت بخش تعاون در حوزه مشارکت اقتصادی اجتماعی و فرهنگی بهره گیری کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا