اخبار استاناخبار شهرستان

پروژه ۵۰۰ تنی پرورش ماهی در قفس در بندر گناوه افتتاح شد

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: پروژه پرورش ماهی در قفس با ظرفیت تولید ۵۰۰ تن در چهار قفس و اشتغال‌زایی برای ۱۵ نفر متعلق به بخش خصوصی در گناوه افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ عقیل امینی مدیرکل شیلات استان بوشهر روز یکشنبه در آیین افتتاحیه پروژه پرورش ماهی در قفس به مناسبت دهه فجر در بندرگناوه گفت: این پروژه ماهی در قفس با ظرفیت تولید ۵۰۰ تن در چهار قفس و اشتغال‌زایی برای ۱۵ نفر با سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد ریالی توسط بخش خصوصی جهت پرورش ماهی سی‌باس که یک گونه ماهی غیر بومی استان بوشهر است افتتاح شد.
امینی ضمن اشاره به مقاوم بودن ماهی سی‌باس در مقابل شوری آب و افزایش دما افزود: ماهی سی‌باس گونه‌ای مقاوم در مقابل شرایط جوی این منطقه می‌باشد و اخیرا نیز ماهی هامور در برخی استخرها در جنوب استان رها سازی کرده‌ایم و بنا داریم با همکاری پژوهشکده گونه‌های ماهی در حال انقراض یا گونه‌های که از بین رفته‌اند را از کشورهای حاشیه خلیج فاس جهت پرورش وارد کشور نماییم.
مدیرکل شیلات استان بوشهر خاطرنشان کرد: بعد از صنعت پرورش میگو صنعت پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر در حال رشد است که در همین راستا در حوزه آبزی‌پروری و شیلات برنامه‌های زیادی در دستور کار داریم و طرح‌هایی جهت ارائه به رئیس محترم جمهور، در سفر پیش رو که به استان بوشهر دارند آماده کرده‌ایم.
عقیل امینی ادامه داد: در دهه فجر یک طرح ۲ هزار تنی در تنگستان و یک طرح ۵۰۰ تنی در بندر دیر افتتاح گردید و در حال حاضر ۲۱۷ مجوز پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر به ثبت رسیده است که بیش از ۱۸ مزرعه به ظرفیت اسمی ۱۱ هزار تن به بهره‌برداری رسیده است.
وی اظهار داشت: از مجموع مجوزهای صادر شده در بحث پرورش ماهی در قفس ۶ مجوز مربوط به شهرستان گناوه است که تا کنون ۲ پروژه به بهره‌برداری رسیده است و این پروژه نیز امروز افتتاح خواهد شد.

محمدتقی صفری فرماندار گناوه نیز در آیین افتتاح پروژه پرورش ماهی در قفس گفت: شهرستان گناوه قابلیت‌های بسیاری در بحث دریا و آبزی‌پروری دارد و ما از سرمایه‌گذاران در این حوزه استقبال می‌کنیم و امیدواریم با توان مردم و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این صنعت قدم‌های بلندی برداریم.

خبر:محمدجعفر حقیقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا