اجتماعیاخبار ویژه

پیام پایگاه خبری خاکریزگناوه به مناسبت رحلت امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد

خاکریزگناوه _ خرداد، ماهی‌ست که با برگ‌های زرین ملت اسلامی مزین گشته‌، در این ماه شاهد حوادثی بودیم که امیدها را در دل هر انسان آزادی‌خواه و حق طلب زنده کرد.

خرداد، ماهی‌ست که با برگ‌های زرین ملت اسلامی مزین گشته‌، در این ماه شاهد حوادثی بودیم که امیدها را در دل هر انسان آزادی‌خواه و حق طلب زنده کرد. پانزدهم خرداد ماه سالروز آغاز حماسه‌ای در سال چهل و دوست که ثمره‌‌ی آن ۱۵ سال بعد، کام ملت‌ ایران و ملت‌های اسلامی را شیرین نمود. ثمره‌ای که با رهنمودها و مجاهدت‌های حضرت امام روح‌الله خمینی، منجر به برچیده شدن ۲۵۰۰ سال حکومت‌های ظالمانه‌ی دیکتاتوری شده و نظامی سراسر مبتنی بر آرای مردم، تحت لوای دین مبین اسلام شکل گرفت.
حضرت امام خمینی (ره) با شکل دادن حکومتی مبنی بر اعتقادات مردم اصیل ایران، نظامی را پایگذاری نمود که آرزوی تمام مردم مسلمان جهان بود. و همین امر باعث افزایش امیدها در دل مردم آزادی‌خواه جهان شد.
حضرت امام پس از شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی به مبارزه با حکومت‌های مستبد و زورگویی برخواست که خود را مالک و کدخدای جهان می‌دانستند. که همین روحیه‌ی ظالمانه‌ی کشورهای زورگو بود که در آغاز حرکت امام خمینی به شکل‌های گوناگون سعی در سرنگونی‌اش داشتند. اما هدف بزرگ و صحیح بودن اقدام امام باعث شد که مردم هیچ نظامی را بهتر و شایسته تر از جمهوری اسلامی ندانند. و همین نظام مردم‌سالاری بر پایه‌ی دینیست که تا کنون جایگزینی بهتر و مناسب‌تر از آن پیدا نشده‌است.
دشمنان نظام ایران بر این باور بودند که پس از امام، انقلاب ایران با مشکلاتی مواجه خواهد شد که سبب متزلزل شدن آرمان‌های اولیه‌ی خود می‌شود. اما پس از رحلت جانسوز حضرت امام خمینی در چهاردهم خردادماه سال ۶۷، یکی از کارکشته‌های نظام مطابق با نظر مجلس خبرگان به رهبری این نظام قدرتمند منتخب شد.
چهاردهم خردادماه سالروز ارتحال بزرگ‌مردیست که پس از رحلتش، اندوه همه‌ی مسلمانان جهان را در پی داشت.
اگرچه غم از دست دادن معمار کبیر انقلاب اسلامی غیر قابل تصور بود، اما با پایگذاری‌های اساس انقلاب اسلامی، نسل‌های بعد به رهبری حضرت امام خامنه‌ای، همان آرمان‌های امام را ادامه می‌دهند و در این راستا همانند سال‌های نخست، به مبارزه با حکومت‌های مستبد و زورگوی غرب می‌پردازند. که همین امر منجر شده تا پس از گذشت ۴۴ سال از انقلاب باشکوه ایران، کوچکترین گزندی به این آب و خاک نرسد.
پایگاه خبری خاکریزگناوه ضمن تسلیت و گرامیداشت سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی، اعلام می‌دارد که در جهت حفظ آرمان‌های امام گام برداشته و در این راستا از مردم متحد درخواست می‌نماید که در دام رسانه‌های معاند قرار نگرفته و در جهت بهبود و رفع مشکلات موجود با یاری یکدیگر قدم بردارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا