اجتماعیاخبار استاناخبار شهرستانمحیط زیست

گناوه و تهدیدی بنام نفت

خاکریزگناوه _ لزوم ورود رئیس کل دادگستری استان بوشهر به موضوع آلودگی نفتی در گناوه/پس از گذشت ۳۰ روز علی‌رغم وعده ۱۴ روزه تعمیر خط لوله توسط مدیرعامل پایانه‌های نفتی ایران، آلودگی نفتی در ساحل گناوه همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ چهارم شهریور ماه ۱۴۰۲ بود که خبر آلودگی نفتی دریا و ساحل گناوه تیتر اول رسانه‌های استان شد و همین امر کافی بود تا تمامی دستگاه‌های مرتبط و حتی رئیس کل دادگستری استان بوشهر به این موضوع واکنش نشان دهند.

وعده مدیرعامل پایانه‌های نفتی مبنی بر تعمیرات ۱۴ روزه

پس از اینکه مشخص شد نشت نفت از خطوط انتقال نفت است و متولی آن شرکت پایانه‌های نفتی جزیره خارگ می‌باشد مدیرعامل پایانه‌های نفتی ایران طی مصاحبه‌ای در فرمانداری گناوه اعلام نمود که محل این نشتی جزئی پیدا شده و طی مدت ۱۴ روز تعمیر و آلودگی جمع‌آوری خواهد شد.
همچنین مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران در مقابل نگرانی مسئولین شهرستانی پیرامون آسیب به تاسیسات پرورش ماهی در قفس، اطمینان خاطر داد که قبل از اینکه چنین اتفاقی رخ دهد آلودگی جمع‌آوری خواهد شد.

پس از گذشت ۳۰ روز علی‌رغم وعده ۱۴ روزه تعمیر خط لوله توسط مدیرعامل پایانه‌های نفتی ایران، آلودگی نفتی در ساحل گناوه همچنان ادامه دارد.

امروز حدود یک ماه از نشت آلودگی گذشته است و علی‌رغم وعده مدیرعامل پایانه‌های نفتی ایران مبنی تعمیر خط لوله و جمع‌آوری آلودگی‌، این معضل زیست محیطی همچنان ادامه دارد.
کسب‌وکارهای پرورش ماهی در قفس دچار خسارت شده‌اند و بنابر گفته صیادان محلی، گونه‌های ماهی که عمدتا توسط مردم در شهرستان گناوه مورد استفاده قرار می‌گیرند در معرض جدی خطر قرار گرفته و احتمال بروز اتفاقات ناگواری بر اثر قرار گرفتن این ماهی‌ها در زنجیره غذایی ساحل‌نشینان وجود دارد.
فعالان رسانه‌ای و محیط زیست از بروز تبعات بیشتر در صورت ادامه روند فعلی نگران هستند و با توجه به ساحل گردشگری بندر گناوه بیم آن می‌رود در فصل پاییز که این بندر میزبان گردشگران زیادی می‌باشد آلودگی نفتی در ساحل، اقتصاد این بندر را تحت‌الشعاع قرار دهد.
در همین راستا از رئیس کل دادگستری استان بوشهر تقاضا می‌شود به عنوان بالاترین شخص قضایی استان به این موضوع ورود نماید و اجازه ندهد شهرستان گناوه بیش از این دچار خسارت شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا