اخبار شهرستاناخبار ویژه

۲۰ آبان به عنوان روز گناوه نام‌گذاری شد

شورای شهر گناوه با هفت رای موافق ۲۰ آبان را به عنوان روز گناوه معرفی نمودند.

هادی خالقی رئیس شورای اسلامی شهر گناوه در گفتگو با پایگاه خبری خاکریز گناوه گفت: ‌‌‌‌در جلسه هشتاد و یکم شورای اسلامی شهر گناوه، پیرامون تعیین و انتخاب یک روز در تقویم بنام روز گناوه تصمیم‌گیری صورت گرفت و شورای شهر گناوه پس از بررسی لازم از بین ۳ گزینه نهایی با هفت رای موافق ۲۰ آبان را به عنوان روز گناوه معرفی نمودند.
خالقی در ادامه ضمن اشاره به تلاش‌های شهرداری در این خصوص افزود: مجموعه شهرداری گناوه با همکاری و همراهی شورای ششم و مشورت و استفاده از اظهار نظر بزرگان و مسئولین مرتبط و پیشکسوت بندرگناوه در میان تمامی گزینه‌های معرفی شده سه گزینه را به شورا پیشنهاد دادند که در نهایت ۲۰ آبان ۱۳۴۱ که روز تاسیس شهرداری گناوه است و در آن روز گناوه به شهر ارتقا یافته است به عنوان روز گناوه تعیین شد.
رئیس شورای شهر گناوه با تقدیر از معاونت فرهنگی شهرداری گناوه بیان کرد: تمامی رایزنی‌های صورت گرفته، مکاتبات و برگزاری جلسات متعدد توسط معاونت فرهنگی شهرداری صورت گرفت که در پایان این تصمیم بزرگ گرفته شد و همچنین برنامه‌ریزی جهت برگزاری مراسمات این روز مهم توسط این معاونت انجام خواهد گرفت.

طبق اسناد شهرداری بندرگناوه در ۲۰ آبان ۱۳۴۱ تاسیس شده است و هفت روز پس از تاسیس حبیب تیمورزاده به عنوان اولین شهردار بندرگناوه منصوب شده است/عباس زارعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا