اخبار استان

۳۵۴ هزار نفر از جامعه کارگری استان بوشهر بیمه تامین اجتماعی دارند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: در برخی از مسائل مربوط به بکارگیری و اشتغال ۵۰ درصدی جوانان در شرکت های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی کماکان دچار چالش هستیم.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر در نشست رئیس کل دادگستری استان بوشهر با مدیران کل شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان بوشهر و تشکل‌های کارگری و کارفرمایی گفت: در راستای تحقق شعار سال که به نام جهش تولید با مشارکت مردم نامگذاری شده است، دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی در استان بوشهر و تشکلات کارگری و شرکت تعاونی می توانند نقش اثرگذاری دارند.
وی با بیان اینکه ۳۵۴ هزار نفر از جامعه کارگری استان بوشهر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند، اظهار داشت: در استان بوشهر ۲۳ هزار واحد کارگری، ۳ هزار و ۵۰۰ واحد تعاونی و ۲۳۷ تشکل کارگری فعالیت می‌کنند.
مصدق کشاورزی ادامه داد: همه مدیران دستگاه ها و نهادهای قضایی و نظارتی پای کار آمده اند تا شعار سال را محقق نمایند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر بیان کرد: برخی از مسائل مربوط حوزه نظارت و بازرسی کار در واحدهای کارگری و بکارگیری و اشتغال ۵۰ درصدی جوانان در شرکت های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی کماکان دچار چالش هستیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به حوادث ناشی از کار و مسائل و مشکلات کارگری و تأکید بر ضرورت بازرسی از واحدهای کارگری در کل استان گفت: در سال گذشته در مجموع ۱۱ هزار مورد بازرسی از واحدهای مختلف در استان بوشهر انجام و برای ۷۸۰۰ مورد آن رأی صادر شد.
وی در ادامه به نبود مکانی برای کارگران روز مزد و فصلی اشاره نمود و بیان کرد: باید بر اساس قانون شهرداری ها و دستگاههای مربوطه مکانی برای کارگران روزمزد و فصلی شهرهای استان بوشهر تعیین کنند تا مشکلات کارگران برطرف شود.
کشاورزی اشتغال‌زایی سال قبل در استان بوشهر را ۲۶ هزار و ۷۸۰ مورد اعلام و تصریح کرد: سهمیه ایجاد اشتغال استان بوشهر در سال گذشته ۱۸ هزار و ۳۳۱ مورد بود که این میزان به ۲۶ هزار و ۷۸۰ فرصت شغلی منجر شد.
وی ادامه داد: در سه سال گذشته ۱۶ هزار مجوز مشاغل خانگی در استان بوشهر صادر شد.
کشاورزی بر ایجاد بازارچه عرضه تولیدات مشاغل خانگی تأکید کرد و افزود: بر اساس قانون ساماندهی مشاغل خانگی و قانون بهبود فضای کسب و کار شهرداری‌ها موظف به ایجاد بازارچه و نمایشگاه محصولات مشاغل خانگی هستند.
رئیس شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان بوشهر در پایان ضمن گزارشی از وضعیت شعبات رسیدگی و اختلافات کارگری استان و نقش اتاق داوری، اتاق تعاون استان بوشهر در مراجع مربوطه و کاهش مراجعات مردم، کارگران، تعاونگران به محاکم قضایی اثرگذار و موفق دانست و به عملکرد این حوزه پرداخت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا