اخبار شهرستان

۳ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال برای نوسازی و توسعه شبکه آب گناوه اختصاص یافت

مدیر آب و فاضلاب شهرستان گناوه گفت: در سه ماه نخست امسال ۳ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال اعتبار برای اصلاح، نوسازی و توسعه شبکه‌های توزیع آبرسانی شهرستان گناوه هزینه شد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه، عبدالعزیز عبدالهی مدیر آبفا شهرستان گناوه در نشست با خبرنگاران این شهرستان به مناسبت هفته صرفه جویی در آب اظهار داشت: پروژه فاضلاب گناوه در مدت ۱۳ سال راکد و رها شده بود که با روی کارآمدن دولت سیزدهم با اختصاص ۲۶۰ میلیارد ریال اعتبار از سال گذشته فعال شد.
وی افزود: اعتباری که دولت برای فعال شدن این پروژه اختصاص داد برای ۱۴ کیلومتر بوده است که تاکنون هشت کیلومتر آن اجرا و مابقی آن نیز به تامین اعتبار جدید از محل ماده ۲۳ دارد.

مدیر آبفا شهرستان گناوه خاطرنشان کرد: در سه ماه نخست امسال ۳ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال اعتبار برای اصلاح، نوسازی و توسعه شبکه‌های توزیع آبرسانی هفت روستا و ۹ منطقه شهری به میزان یکهزار و ۴۲۰ متر هزینه شد.
عبدالعزیز عبدالهی گفت: خیابان حرم به حرم یکی از نقاط مهم شهر است که نیاز به توسعه دارد که در دست انجام است و برای رفع مشکل آب این منطقه از طریق خط چاهبردی تقویت شده است.

مدیرآب و فاضلاب گناوه تصریح کرد: محله امید از دیگر نقاط این شهر به پنج کیلومتر شبکه گذاری و ۵۰۰ متر شبکه اصلی نیاز دارد.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه ساکنان در محله امید از قبل بدون استانداردهای لازم، منازل خود را به شبکه متصل کرده اند، براساس مصوبه شورای تامین شهرستان مقرر شد که انشعابات غیرمجاز در این منطقه به مجاز تبدیل شود که تاکنون نزدیک به ۵۵ درصد از آنها جهت فرایند مراحل ادارای به این اداره مراجعه نکرده‌اند.

عبدالهی با اشاره به مشکل کمبود و افت فشار در برخی محلات این شهر گفت: فرسودگی بخشی از شبکه‌های خطوط انتقال آب باعث ۳۰ درصد هدررفت شده است، نیاز به اعتبار برای نوسازی دارند.

مدیر آبفا گناوه افزود: البته در یک سال اخیر چندین محله شهر که کمبود و افت فشار داشتند با اجرای طرح توسعه و اصلاح، برطرف شده است.

مدیر آب و فاضلاب گناوه تعداد مشترک آب شهرستان را ۴۰ هزار و ۴۴۲ فقره و فاضلاب ۱۴ هزار مشترک اعلام کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا