اخبار شهرستان

۵۸ درصد جمعیت گناوه بیمه تامین اجتماعی دارند

رئیس تامین اجتماعی شهرستان گناوه گفت: ۶۶ هزار ۶۹۶ نفر حدود ۵۸ درصد از کل جمعیت مردم شهرستان گناوه تحت پوشش این بیمه تامین اجتماعی می‌باشند..

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ امید دشتی رئیس اداره تامین اجتماعی شهرستان گناوه در جمع خبرنگاران گفت: سازمان تامین اجتماعی گناوه افتخار خدمتگزاری به جمعیتی حدود ۶۶ هزار ۶۹۶ نفر از جمعیت شهرستان را بر عهده دارد که حدود ۵۸ درصد از مردم شهرستان تحت پوشش این بیمه می‌باشند و این افراد به ۳ گروه کارفرمایان، بیمه‌شدگان و مستمری بگیران تقسیم می‌شوند.
وی افزود: ۱۹ هزار و ۳۴۱ نفر در شهرستان گناوه بیمه شده داریم که بیمه برای آنها پرداخت می‌شود و ۴ هزار و ۱۷۸ نفر در سطح شهرستان ماهانه از سازمان تامین اجتماعی مستمری دریافت می‌کنند.
رئیس اداره تامین اجتماعی گناوه با اشاره به این مهم که خدمات سازمان تامین اجتماعی به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم میشود اظهار داشت: خدمات بلندمدت این اداره عبارتند از پرداخت‌های مستمری بگیران که این پرداختی‌ها به ۳ دسته تقسیم می‌شوند؛ بازنشستگان، از کارافتادگان و بازماندگانی که بیمه شده اصلی فوت کرده و خانواده آنها مستمری دریافت میکنند.
وی ادامه داد: به طور متوسط حدود ۲۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به صورت ماهانه به قشر مستمری بگیران اداره تامین اجتماعی گناوه در ۱۰ روز پایانی هر ماه براساس حروف الفبا پرداخت می‌شود.
دشتی در خصوص جزئیات مستمری بگیر این اداره تصریح کرد: در سطح گناوه ۲ هزار و ۳۰۰ نفر بازنشسته، هزار و ۶۳۲ نفر پرونده مربوط به بازماندگان و ۳۲۰ مستمری بگیر از کار افتاده داریم.
رئیس اداره تامین اجتماعی شهرستان گناوه در ارتباط با مشروح خدمات کوتاه مدت این اداره نیز گفت: خدمات کوتاه مدت به صورت مقطعی به بیمه‌شدگان ارائه می‌شود، تعهداتی مانند پاداش ازدواج، هزینه کفن و دفن، وسایل کمک پزشکی، غرامت دستمزد یا همان استراحت پزشکی، غرامت ایام بارداری، هزینه سفر بیمار، و هزینه همراه بیمار که به بیمه‌شدگان پرداخت می‌شود.
وی تصریح کرد: همچنین ۱۱۲ نفر در شهرستان گناوه بیمه بیکاری دریافت می‌کنند که ماهانه حدود ۶۶۰ میلیون تومان بر اساس میزان زمان بیمه‌پردازی به مجموع این افراد پرداخت می‌شود.

امید دشتی در ارتباط با استراتژی‌ها و راهبرهای کلان سازمان تامین اجتماعی نیز اظهار داشت: در حال حاضر از استراتژی‌های مدنظر سازمان می‌توان به دو برنامه‌ی گسترش سطح حمایتی سازمان برای اقشار مختلف جامعه اشاره کرد که طرح بیمه زنان خانه‌دار و بیمه دانشجویان از جمله طرح‌هایی است که سازمان در راستای آنها گام برداشته است.
وی با اشاره به این مهم که از دیگر برنامه‌های راهبردی سازمان نیز می‌توان به طرح انجام خدمات به صورت غیر حضوری اشاره کرد گفت: طرحی به اسم ۳۰۷۰ در دستور کار سازمان تامین اجتماعی قرار دارد که در آن ۳۰ خدمت از خدماتی که سازمان به بیمه شدگان ارائه می‌دهد را بیمه شدگان به صورت غیرحضوری می‌توانند انجام دهند، به عبارتی با غیرحضوری شدن این ۳۰ خدمت، در سال ۷۰ میلیون مراجعه به سازمان تامین اجتماعی کاهش پیدا می‌کند و سازمان تلاش دارد تا مراجعات فیزیکی را کاهش دهد.
رئیس اداره تامین اجتماعی شهرستان گناوه در پایان با اشاره به چالشی حساس که سازمان تامین اجتماعی با آن مواجه است تصریح کرد: از جمله چالش‌هایی را که سازمان تامین اجتماعی با آن روبرو است می‌توان به مقوله‌ی پیشی گرفتن هزینه‌ها و مصارف سازمان بر درآمدها درسال‌های اخیر اشاره کرد که می‌تواند یک زنگ خطر جدی باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا