اخبار استان

۸۰۰میلیارد تومان کمک به پروژه های آبرسانی

خاکریزگناوه _ اجرای ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه آبرسانی توسط قرارگاه امام حسن (ع) در قالب محرومیت زدایی از اقدامات مهمی است که تفاهم نامه این طرح منعقد و بخشی از اعتبارات نیز تزریق شده است.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ استاندار بوشهر از تزریق ۱۲۵ میلیارد تومان به پروژه‌های طرح جهاد آبرسانی در استان بوشهر خبر داد و گفت: با تکمیل طرح جهاد آبرسانی، وضعیت تامین آب شرب در روستاها بهبود می‌یابد.

ابوالحسن عالی مدیر عامل آب و فاضلاب استان بوشهر نیز بیان کرد: با پیگیری‌های استاندار و مدیر عامل شرکت مهندسی آبفای کشور و همچنین دستور ویژه وزیر نیرو، هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار به پروژه‌های جهاد آبرسانی استان بوشهر تزریق شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر خاطر نشان کرد: اعتبار یاد شده به منظور تسریع در پروژه‌های جهاد آب‌رسانی استان به قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) پرداخت شده است.

وی بیان کرد: بر اساس ارزیابی‌های وزرات نیرو، بوشهر از استان‌های پیشگام در طرح جهاد آبرسانی است که این پیشرفت منجر شده تا وزارت نیرو اهتمام ویژه ای به تأمین اعتبار پروژه‌های جهاد آبرسانی استان داشته باشد.
عالی ادامه داد: طرح جهاد آبرسانی یکی از طرح‌های شاخص وزارت نیرو در چند دهه اخیر است که توانسته پاسخی شایسته به موضوع تأمین آب شرب روستاها و بویژه مناطق کم برخوردار داشته باشد.

وی اضافه کرد: این طرح در بوشهر با سرمایه گذاری حدود ۸۰۰ میلیارد تومان و در ۱۹۴ روستا با ۲۹ هزار و ۸۵۹ خانوار اجرایی شده که اکنون بیش از ۴۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر بیان کرد: با سرعت خوب طرح جهاد آبرسانی در استان بوشهر امید می‌رود این طرح شاخص تا پایان دولت سیزدهم به اتمام برسد.

وی گفت: با اتمام این طرح وضعیت تأمین آب شرب روستاهای استان بوشهر به میزان قابل قبولی خواهد رسید که این مهم در سال‌های خشکسالی یک دستاورد ارزشمند برای مردم استان بوشهر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا