اخبار استان

۸ هزار و ۱۳۷ میلیارد تومان اعتبار استان بوشهر ابلاغ شد

خاکریزگناوه _ استاندار بوشهر از ابلاغ اعتبارات مصوب دور دوم رئیس جمهور به استان خبر داد و گفت: در این راستا ۸ هزار و ۱۳۷ میلیارد تومان اعتبار برای اجرا طرح‌های عمرانی و زیرساختی ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ احمد محمدی‌زاده در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به جنایات رژیم اشغالگر قدس در سرزمین فلسطین اظهار داشت: رژیم اشغالگر قدس به وقیحانه‌ترین اقدام علیه مردم بی‌دفاع غزه دست زده که نشان از نابودی و شکست این رژیم است.

وی نابودی اسرائیل غاصب را تحقق آیات قرآن کریم دانست و گفت: شکست آمریکا و اسرائیل غاصب توسط جبهه مقاومت فلسطین غیرقابل جبران و ترمیم است.

استاندار بوشهر در ادامه با اشاره به تخصیص 2100 میلیارد تومان در اسفند ماه سال 1401 از محل اعتبارات تملک دارایی برای طرح‌های عمرانی و زیرساختی استان خاطرنشان کرد: برای هزینه کرد این اعتبار تا شهریور ماه امسال زمان تعیین شده که دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر برای اجرا طرح‌های مختلف عمرانی و زیرساختی 99.9 درصد آن جذب کردند.

محمدی‌زاده با بیان اینکه استان بوشهر به‌عنوان کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شده است افزود: در سفر دوم رئیس جمهور 8 هزار و 137 میلیارد تومان اعتبار برای اجرا طرح‌های عمرانی و زیرساختی مصوب شد که 5 هزار و 440 میلیارد تومان سهم و تعهدات وزارت نفت و مابقی از محل اعتبارات سازمان برنامه و بودجه تأمین شده است.

وی اضافه کرد: از 5 هزار و 440 میلیارد تومان تعهدات وزارت نفت یک‌هزار میلیارد تومان آن سهم مسئولیت‌های اجتماعی شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس است.

استاندار بوشهر از ابلاغ اعتبارات مصوب سفر دوم رئیس جمهور به استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: با ابلاغ این اعتبارات طرح‌های مختلف عمرانی و زیرساختی فعال شده که بخشی از آنها در دهه فجر امسال تکمیل و افتتاح می‌شود.

محمدی‌زاده تکمیل محور مواصلاتی گناوه به گوره، آغاز طرح آزادراه بوشهر به شیراز، تکمیل بزرگراه دیر – بوشهر، آغاز ساخت بیمارستان 200 تختخوابی کنگان، طرح‌های مختلف آبرسانی، سدسازی و دیگر عرصه‌ها را از جمله این طرح‌ها دانست و بیان کرد: برای جبران کمبود تخت‌های بیمارستانی استان بوشهر ساخت 600 تخت در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ساخت 400 تخت بیمارستانی در نقاط استان بوشهر آغاز شده است گفت: عملیات اجرایی بیمارستان کنگان با 200 تخت به‌زودی آغاز می‌شود.

استاندار بوشهر وضعیت تجهیزات پزشکی استان را نامطلوب دانست و بیان کرد: از محل مصوبات دور دوم سفر رئیس جمهور از اعتبارات ابلاغ شده تجهیزات پزشکی بیمارستان‌های استان تأمین می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا