اخبار شهرستان

توزیع بذر گندم اصلاح شده در گناوه آغاز شد

خاکریزگناوه _ مدیر جهادکشاورزی شهرستان گناوه از آغاز توزیع بذور اصلاح شده گندم و سایر نهاده‌های کشاورزی برای سال زارعی ١۴۰٣_١۴۰٢ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ عباس تخم‌افشان مدیر جهادکشاورزی شهرستان گناوه با اشاره به اینکه در شهرستان گناوه اکثر اراضی کشاورزی در فصل پاییز توسط کشاورزان به کشت گندم اختصاص می‌یابد اظهار داشت: در راستای تامین بذر گندم و سایر نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان، اولین محموله بذور اصلاح شده گندم شامل ارقام آبی و دیم توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان به این شهرستان وارد شده است.
وی افزود: توزیع بذور اصلاح شده گندم بین متقاضیان از روز یکشنبه مورخ ۹ مهرماه سال ۱۴۰۲ در بخش مرکزی و ریگ انجام خواهد شد.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان گناوه خاطرنشان کرد: در روزهای آتی و پس از تعیین میزان و سهمیه شهرستان، توزیع کودهای شیمیایی نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.
عباس تخم‌افشان در پایان با اشاره به اینکه اولویت تامین نهاده‌های کشاورزی برای متقاضیانی است که در سال گذشته محصول گندم خود را به سیلو تحویل داده‌اند گفت: با توجه به تجربیات سال گذشته و به منظور جلوگیری از ایجاد ازدحام و با هدف ارائه خدمات شایسته به همه متقاضیان، کشاورزان گرامی در بخش مرکزی جهت خرید بذر به این مدیریت و در بخش ریگ به مرکز جهادکشاورزی ریگ مراجعه کرده و خرید خود را به روزهای پایانی فصل کشت موکول نکنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا