اخبار استان

خبر خوش معاون وزیر برای بوشهری‌ها

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل‌ونقل کشور گفت: در طول ۵۰۰ کیلومتر ساخت راه آهن بوشهر به شیراز، پیمانکار حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد مسیر مشخص شده است.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی با همراهی احمد محمدی زاده استاندار بوشهر از پروژه راه‌آهن بوشهر به شیراز بازدید کرد.
خادمی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در طول ۵۰۰ کیلومتر ساخت راه آهن بوشهر به شیراز، پیمانکار ۷۰ تا ۸۰ درصد مسیر مشخص شده که امیدواریم هرچه سریعتر عملیات اجرایی ان آغاز شود.
وی گفت: یکی از خبر‌های خوش برای استان بوشهر و کشور، صدور مجوز ساخت یکی از کریدور‌های ریلی اصلی ایران است که بوشهر را به شبکه اصلی ریلی کشورمتصل می‌کند.
وی با بیان اینکه به دستور رهبر انقلاب اعتبار اجرای این طرح تامین شده است افزود: اجرای بخشی از طرح در گذشته آغاز شد که به دلیل کمبود منابع مالی در سال‌های گذشته به کندی پیش رفته است و با دستور رهبر انقلاب و عزم جزم دولت برای به نتیجه رساندن آن، مناقصات برگزار شده و پیمانکاران قطعه قطعه نیز تعیین شده است.
وی گفت: بخشی اندکی از طرح مانده که تا ۳ ماه آینده پیمانکاران آن مشخص می‌شوند.
خادمی خاطر نشان کرد: امیدواریم در آینده نزدیک کار در سرتاسر این محور ریلی شروع شود و عملیات اجرایی با دستور رئیس جمهور و با حضور وزیر راه و شهرسازی به صورت رسمی انجام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا