اخبار استاناخبار شهرستان

برای اولین بار؛ افرایش ۳ برابری سهمیه سوخت تراکتورهای کشاورزی

مدیر جهادکشاورزی شهرستان گناوه گفت: برای اولین بار در شهرستان گناوه توسط دولت مردمی سیزدهم با پیگیری فرماندار سهمیه سوخت تراکتورهای کشاورزی در فصل کشت ۳ برابر شد.

عباس تخم افشان مدیر جهادکشاورزی شهرستان گناوه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در شهرستان گناوه، هر ساله با شروع فصل زراعی بیش از ۲۵۰ دستگاه انواع تراکتورهای چهارسیلندر، شش سیلندر و نیوهلند عملیات آماده سازی زمین، شخم و کشت محصولات پاییزه گندم و جو را انجام می‌دهند اظهار داشت: برای اولین بار در شهرستان گناوه توسط دولت مردمی سیزدهم در سال زراعی جاری با پیگیری‌های فرماندار شهرستان و تلاش‌های این مدیریت و حمایت مسئولین سازمان جهادکشاورزی استان بوشهر و شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، سهمیه سوخت تراکتورهای کشاورزی در فصل کشت سه برابر شد.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان گناوه گفت: در فصل کشت که اوج کار ماشین آلات کشاورزی در شهرستان گناوه است برای تراکتورهای چهارسیلندر میزان سهمیه سوخت نفت و گاز (گازوئیل) ۲۴۰۰ لیتر، برای تراکتورهای شش سیلندر ۳۰۰۰ لیتر و برای تراکتورهای نیلوهلند ۵۲۰۰ لیتر در نظر گرفته شده است.
وی افزود: سهمیه سوخت تراکتورها به غیر از فصل کشت نیز با پیگیری‌های انجام شده بیش از دو برابر افزایش داده شده است.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان گناوه در پایان با اشاره به اینکه طبق مصوبات جلسه ستاد کاشت شهرستان، در سال زراعی جاری (۱۴۰۳_۱۴۰۲) نرخ هر ساعت کار مفید با تراکتور چهارسیلندر دو میلیون و هشتصد هزار ریال و نرخ هر ساعت کار مفید با تراکتور شش سیلندر سه میلیون و پانصدهزار ریال تعیین گردیده است. خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش سهمیه سوخت، انتظار می‌رود تراکتورداران طبق قیمت‌های مصوب عملیات کشاورزی را انجام دهند.
عباس تخم افشان ادامه داد: درصورت هرگونه اختلاف بین کشاورزان و تراکتورداران، در بخش مرکزی به معاون فنی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان گناوه و در بخش ریگ به رییس مرکز جهادکشاورزی ریگ مراجعه شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا